آکادمیا کافه
مسایل مربوط به امریه، نحوه دریافت و سایر سوالات مربوط - نسخه قابل چاپ

+- آکادمیا کافه (https://www.academiacafe.com/pf)
+-- انجمن: اطلاعات جانبی دریافت پذیرش (https://www.academiacafe.com/pf/Forum-%D8%A7%D8%B7%D9%84%D8%A7%D8%B9%D8%A7%D8%AA-%D8%AC%D8%A7%D9%86%D8%A8%DB%8C-%D8%AF%D8%B1%DB%8C%D8%A7%D9%81%D8%AA-%D9%BE%D8%B0%DB%8C%D8%B1%D8%B4)
+--- انجمن: گرفتن گذرنامه، سربازی و خروج از کشور (https://www.academiacafe.com/pf/Forum-%DA%AF%D8%B1%D9%81%D8%AA%D9%86-%DA%AF%D8%B0%D8%B1%D9%86%D8%A7%D9%85%D9%87%D8%8C-%D8%B3%D8%B1%D8%A8%D8%A7%D8%B2%DB%8C-%D9%88-%D8%AE%D8%B1%D9%88%D8%AC-%D8%A7%D8%B2-%DA%A9%D8%B4%D9%88%D8%B1)
+---- انجمن: امور سربازی (https://www.academiacafe.com/pf/Forum-%D8%A7%D9%85%D9%88%D8%B1-%D8%B3%D8%B1%D8%A8%D8%A7%D8%B2%DB%8C)
+---- موضوع: مسایل مربوط به امریه، نحوه دریافت و سایر سوالات مربوط (/Thread-%D9%85%D8%B3%D8%A7%DB%8C%D9%84-%D9%85%D8%B1%D8%A8%D9%88%D8%B7-%D8%A8%D9%87-%D8%A7%D9%85%D8%B1%DB%8C%D9%87%D8%8C-%D9%86%D8%AD%D9%88%D9%87-%D8%AF%D8%B1%DB%8C%D8%A7%D9%81%D8%AA-%D9%88-%D8%B3%D8%A7%DB%8C%D8%B1-%D8%B3%D9%88%D8%A7%D9%84%D8%A7%D8%AA-%D9%85%D8%B1%D8%A8%D9%88%D8%B7)

صفحات 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20

RE: مسایل مربوط به امریه، نحوه دریافت و سایر سوالات مربوط - Andre - 28-09-2014

اولین چیزی که در این فروم بعد از عضویت باید مطالعه کرد جزوء است. بسیاری از سوالات تکراری که روزانه پرسیده میشه، به صورت پرسش و پاسخ و یا توضیح جامع در اختار شماست. بعد در صفحات فروم معمولاً در هر تاپیکی 5 و 6 پست اول جوابگوی سوالات احتمالی دیگر هستند و در صورت نیاز می توانید تا انتهای تاپیک پیش بروید. مطمئناً پس از 15 صفحه بسیاری از این سوالات پاسخ داده شد....
حال برسیم به سوالات، در هر صورت در محیط های نظامی تنها راه پیشبرد کار همان مراجعه حضوری است و گهگاهی باید برای نامه نگاری از این خیابان تا خیابان کناری 1 ماه صبر کنید تا نامه برسد و 1 ماه دیگر هم جواب نامه برگردد (به فرض گم نشدن نامه). وضعی رو تصور کنید که تمام این مراحل بدون مراجعه شما صورت بگیرد. باید در شهر خودتان دنبال نهادهایی باشید که پروژه نظامی و اقتصادی مورد قبول بنیاد نخبگان نیروهای مسلح را اداره می کنند. از دوستان، همکلاسی ها و سایر افراد با شرایط مشابه می توانید بپرسید. در صورتی که به هیچ عنوان نهادی حاضر به همکاری با شما نیست. باید به تهران بیایید و در صورت فرآیندی که ذکر شد را پیگیری کنید. اصلی ترین کار در اجرای پروژه، همان یافتن مرکز مورد نظر است. توصیه من این است که همین امروز از سایت های
http://soraya.bmn.ir/
http://bmn.ir/
بازدید فرمایید و در صورت واجد شرایط بودن، ثبت نام کنید.

RE: مسایل مربوط به امریه، نحوه دریافت و سایر سوالات مربوط - Mohammadsr - 29-09-2014

خواستم بدونم اگه بخوام بعد از ادامه تحصیل همون کشور اقامت دایم بگیرم می تونم من می تونم قبلش سربازیمو برم و بعدش اونجا اقمت بگیرم ؟

RE: مسایل مربوط به امریه، نحوه دریافت و سایر سوالات مربوط - Mohammadsr - 29-09-2014

آخه می خوام اگه رفتم اونجا دیگه بدون اینکه اصلا برگردم ایران می تونم اونجا بعد از تحصیل زندگی کنم یهنی می خواهم قبل از رفتن برای ادامه تحصیل در خارج می تونم همین جا سربازیمو برم و کلا برای همیشه از ایران برم کشوری هم که می خواهم برم کره جنوبی هست لطفا اگه می شه راهنمایی بفرمایید.

RE: مسایل مربوط به امریه، نحوه دریافت و سایر سوالات مربوط - aleas - 13-11-2014

سلام خسته نباشید دوستان
یه سوال داشتم الان بنده پلیس+10 دفترچه پست کنم
چقد طول میکشه برگه سبز به دستم برسه برا امریه؟
همون لحظه بهم میدن یا باید مثل سال های قبل باید منتظر موند تا پست بیاد؟اگر اینجوری چقد طول میکشه بدستم برسه؟

RE: مسایل مربوط به امریه، نحوه دریافت و سایر سوالات مربوط - Andre - 13-11-2014

(13-11-2014, 09:48 PM)'aleas' نوشته: سلام خسته نباشید دوستان
یه سوال داشتم الان بنده پلیس+10 دفترچه پست کنم
چقد طول میکشه برگه سبز به دستم برسه برا امریه؟
همون لحظه بهم میدن یا باید مثل سال های قبل باید منتظر موند تا پست بیاد؟اگر اینجوری چقد طول میکشه بدستم برسه؟

چندین ساله که دفترچه پست نمیکنن و تنها یک دفترچه راهنما بهتون میدن و بقیه فرمها رو انلاین پر می کنند. معمولاً برای هر دوره آموزشی ظرفیتی در نظر گرفته میشه. اگر ظرفیت دوره بعدی پر بشه، خب به دوره بعدتر انتقال پیدا می کنید. با توجه به اینکه روزهای پایانی آبان ماه هستیم به نظر میرسه که دستکم اسفند ماه اولین دوره ایه که واستون ممکنه باز شه. در کل برای افراد تحصیل کرده روز اول ماههای زوج در نظر گرفته میشه. به نظر من که قوانین جدید خدمت که از سال 94 اجرا میشه خیلی مناسب تر قوانین کنونی است. به خصوص به امریه کسر تعلق می گیره. یعنی شما میتونید با انجام دادن پروژه کسر بگیرید و در اداره ای هم حضور داشته باشید که هم سابقه کاره و هم با مشکلات رایج پادگانها سر و کله نمی زنید.

سلام ممنون دوست عزیز
امریه اموزش پرورش گفتن تو دی ماه بخشنامه میاد برای همین من میخوام صبر کنم ببینم تو بخشنامه مدرک فوق دیپلم میگیرن یا نه؟
که اگر گرفتن همون روز دفترچه پر کنم برای برج 2 یا 4 سال 94 برای همین میخوام بدونم دفترچه پر کنم همان لحظه پلیس+10 برگ  سبز بهم میده یا نه؟

چون اموزش  پرورش گفتن یکی از مدارک مورد نیازشون برگ سبز هسته

ضمنا" مدرک هم یه نامه از دانشگاه دارم برای نظام وظیفه که درسمو تموم کردم معدل هم زده همین کافی دگه؟چون اصل مدرک میدونین تا سربازی تموم نکنم نمیدن

(13-11-2014, 10:31 PM)'aleas' نوشته: سلام ممنون دوست عزیز
امریه اموزش پرورش گفتن تو دی ماه بخشنامه میاد برای همین من میخوام صبر کنم ببینم تو بخشنامه مدرک فوق دیپلم میگیرن یا نه؟
که اگر گرفتن همون روز دفترچه پر کنم برای برج 2 یا 4 سال 94 برای همین میخوام بدونم دفترچه پر کنم همان لحظه پلیس+10 برگ  سبز بهم میده یا نه؟
چون اموزش  پرورش گفتن یکی از مدارک مورد نیازشون برگ سبز هسته
ضمنا" مدرک هم یه نامه از دانشگاه دارم برای نظام وظیفه که درسمو تموم کردم معدل هم زده همین کافی دگه؟چون اصل مدرک میدونین تا سربازی تموم نکنم نمیدن

در همون بخشنامه توضیح داده شده. نسخه سالهای قبل هم می تونید در اینترنت پیدا کنید. اگر اشتباه نکنم. اگر شما رو بپذیرن در هر صورت تیر ماه میرید آموزشی و از آخر شهریور هم کلاس ها رو شروع می کنید. خدمت هم دو سال تحصیلی میشه. باز چک کنید. ممکنه اطلاعات من دقیق نباشه. وقتی برگه آماده به خدمت (بدون غیبت) رو گرفتین. برید دانشگاه و مدرک موقت خودتون رو بگیرید. در طی این پروسه ممکنه بهش نیاز پیدا کنید.

تو اینترنت بخشنامه اموزش پرورش شهرستان ها یا ظرفیتی که به هر اموزش پرورش میدن تا الان نمونه ندیدم

1- یعنی در زمان ثبت نام برگ سبز بهم میدن؟

2- و بعد این برگ سبز ببرم دانشگاه بهم مدرک موقت میدن؟

3- با همین نامه دانشگاه برای نظام وظیفه مشکل امریه حل نمیشه؟

(13-11-2014, 10:59 PM)'aleas' نوشته: تو اینترنت بخشنامه اموزش پرورش شهرستان ها یا ظرفیتی که به هر اموزش پرورش میدن تا الان نمونه ندیدم
1- یعنی در زمان ثبت نام برگ سبز بهم میدن؟
2- و بعد این برگ سبز ببرم دانشگاه بهم مدرک موقت میدن؟
3- با همین نامه دانشگاه برای نظام وظیفه مشکل امریه حل نمیشه؟

شما باید برید پلیس +10 درخواست رفتن به خدمت رو انجام بدید و اگر معرفی دوره شما با ماههای مد نظر این طرح یکی باشه، میرید درخواست میدید و در صورت پذیرش دیگه مثلاً اسفند ماه نمیرید آموزشی و تیر ماه آموزشی ویژه دبیران رو میرد. در سایت رسمی که این اطلاعات رو نمیزنه. یادمه خودم دنبال این مسائل بودم و از وبلاگی چیزی در آورده بودم. الان هم هیچ چیز یادم نیست (چه زود پیر شدیم Big Grin).

راجع به مدرک، به محض دریافت برگه آماده به خدمت (بدون غیبت) می تونید مدرک موقت خودتون رو بگیرید. بهتره مدرک دستتون باشه. من خودم در پروسه بنیاد مدرک ارشدمو نداشتم و نامه دانشگاه واسم حکم مدرک رو داشت. بعد رفتم یک اشتغال به خدمت گرفتم و مدرک رو به دستشون رسوندم. ممکنه همه جا باهاتون راه نیان.

RE: مسایل مربوط به امریه، نحوه دریافت و سایر سوالات مربوط - aleas - 14-11-2014

ممنون از راهنمایتون

حقیقش میخوام از سرباز معلمی مطمن بشم اگر جذب بشم دفترچه پر کنم که اگر جذب نشم نمیخوام دفترچه پست کنم؟
که اگر سرباز معلمی نشد جایی دگه برم که گفتن نباید دفترچه پر کنم