آکادمیا کافه
نظرخواهی در مورد ایمیل دريافتی از استادان - نسخه قابل چاپ

+- آکادمیا کافه (https://www.academiacafe.com/pf)
+-- انجمن: دریافت پذیرش (https://www.academiacafe.com/pf/Forum-%D8%AF%D8%B1%DB%8C%D8%A7%D9%81%D8%AA-%D9%BE%D8%B0%DB%8C%D8%B1%D8%B4)
+--- انجمن: شهریه، کمک هزینه و تماس با استادان (https://www.academiacafe.com/pf/Forum-%D8%B4%D9%87%D8%B1%DB%8C%D9%87%D8%8C-%DA%A9%D9%85%DA%A9-%D9%87%D8%B2%DB%8C%D9%86%D9%87-%D9%88-%D8%AA%D9%85%D8%A7%D8%B3-%D8%A8%D8%A7-%D8%A7%D8%B3%D8%AA%D8%A7%D8%AF%D8%A7%D9%86)
+--- موضوع: نظرخواهی در مورد ایمیل دريافتی از استادان (/Thread-%D9%86%D8%B8%D8%B1%D8%AE%D9%88%D8%A7%D9%87%DB%8C-%D8%AF%D8%B1-%D9%85%D9%88%D8%B1%D8%AF-%D8%A7%DB%8C%D9%85%DB%8C%D9%84-%D8%AF%D8%B1%D9%8A%D8%A7%D9%81%D8%AA%DB%8C-%D8%A7%D8%B2-%D8%A7%D8%B3%D8%AA%D8%A7%D8%AF%D8%A7%D9%86)

RE: نظرخواهی در مورد ایمیل دريافتی از استادان - soilman - 25-08-2012

درود

به نظرم اشاره به اینکه شما زمینه ی کاریتون و کلا اگر مدارکی و چیزی فرستادید مرتبط بوده....
جواب خاصی نیست و یه جور تاکید کرده و بعد هم قضیه ی اپلای کردن....
معمولا در موقع تکمیل فرم سوال هایی در زمینه ی سوابق شما پرسیده میشه که در واقع به نظر میاد رو اون ها تاکید کرده....
(24-08-2012, 05:13 PM)waterfall نوشته: با سلام
من با استادی در آمریکا مکاتبه کردم و نظرش مساعد بود که من رو به عنوان دانشجوی دکترا در نظر بگیره. در آخرین ایمیلی که داده جمله ای نوشته که نمی دونم منظورش دقیقا چیه؟ آیا در مورد این جمله لازمه من چیز خاصی براش بنویسم یا فرصت خاصی درش نهفته اس؟!!
it seems like you are pursuing the relevant opportunities we would
expect of someone who is wishing to pursue a career in academia. Keep in
mind that fit with the program, the faculty, the training model, etc.
is
very important as well, with any program. You will want to highlight
fit in your application
خیلی ممنون میشم اگر من رو راهنمایی کنید
منتظرم.

[جداشده] سوال‌های اولیه در مورد گرفتن پذیرش دکترا - ali nemati - 29-08-2012

با سلام خدمت همه ی دوستان عزیز
من فارغ التحصیل کارشناسی ارشد باستان شناسی گرایش باستان شناسی و هنر اسلامی از دانشگاه تهران هستم لیسانس رو هم اونجا گذروندم. چند تا سوال داشتم که ممنون می شم که دوستان اگر اطلاعاتی دارن راهنمایی کنن. اول اینکه با توجه به رشته ی من امکان تحصیل در رشته های باستان شناسی و یا تاریخ هنر و یا معماری و همچنین مرمت برای من هستش. با توجه به این من مایلم یکی از این رشته ها رو در ایتالیا و یا آمریکا ادامه بدم. زبان ایتالیاییم خوبه و مشکلی از این بابت ندارم ولی اشکالی هست و اون این که مدرسه ی ایتالیایی نرفتم و خودم یاد گرفتم.رزومه ی خودم رو برای استادان دانشگاه های ایتالیا مثل فلورانس و بولونیا و ساپینتزا رم فرستادم و همه شون قبول کردن و گفتن رزومه ی عملی و مقالات خوبی داری و برای پذیرش اقدام کن. الان حدود دو سال هم میشه که ارتباط علمی با هم داریم و حتی گاهی مقاله و یا اطلاعاتی هم که می خوان ای میل می دن و من واسشون می فرستم ولی وقتی باهاشون در مورد فاند و بورسیه صحبت می کنم می گن با توجه به شرایط اقتصادی اخیر خیلی سخت شده. خوشحال می شم دوستان اطلاعاتی در باب اینکه چطور می شه این مشکل فاند رو حل کرد در اختیار من بذارن.
نکته ی بعد اینکه دو تا از اساتید دانشگاه بوستون و نیویورک که من رزومه ی خودم رو براشون ارسال کرده بودم هم گفتند که بسیار رزومه ی خوبی داری و حتما برای پذیرش اقدام کن و یکیشون این ای میل رو برای من فرستاد که اگر می خوای ساپورت مالی داشته باشی باید نمره ی تافل و GRE خوبی داشته باشی. با توجه به این متن ای میلش آیا در صورت اقدام برای اخذ این دو مدرک و داشتن نمره ی خوب امکان پذیرش واسه من هست و این استاد من رو ساپورت می کنه؟ مرسی ممنون

Dear Ali,
I would be pleased to have you study at Boston University
with me. I must first emphasize that to obtain funding from the
university you must have strong TOEFL and GRE scores for your
application

Please keep me informed of your progress, and I will support your application to the best of my ability
Best Wishes,
M. Danti

--
Professor Michael D. Danti, FSA

Department of Archaeology
Boston University
675 Commonwealth Avenue
Boston, MA 02215

RE: نظرخواهی در مورد ایمیل دريافتی از استادان - Babak - 30-08-2012

راه حل اصلی مشکل فاند این که با استادهای زیادی تماس بگیرید تا بتونید کسی رو پیدا کنید که بتونه شما رو ساپورت کنه. به غیر از این، می‌شه گاهی بورسیه‌هایی در خارج از دانشگاه هم پیدا کرد که بتونه قسمتی هزینه‌های شما رو پوشش بده، ولی احتمال پیدا کردن چنین بورس‌هایی زیاد نیست.

در مورد جواب این استاد، به نظر من جواب خیلی خوبیه و احتمال داره که با داشتن نمره خوب TOEFL و GRE بتونید فاند بگیرید. تنها چیزی که یک مقدار مبهمه اینه که ایشون گفتند که برای گرفتن فاند از «دانشگاه» باید نمره شما خوب باشه. فکر می‌کنم منظورشون اینه که ایشون خودشون به شما فاند نخواهند داد و دریافت فاند به نظر دانشگاه بستگی داره. این یعنی این که پرونده شما با تعداد بیشتری از متقاضیان مقایسه خواهد شد و در نتیجه گرفتن فاند رقابتی‌تر خواهد بود.
ضمنا این رو هم بدونید که حتی در صورتی که استاد به شما جواب خیلی مثبتی بده قطعیتی در کار نیست و تا زمانی که نامه رسمی از طرف دانشگاه دریافت نکردید، نمی‌شه با قطعیت گفت که فاند خواهید گرفت یا خیر. به همین خاطر، خوبه که چند تا گزینه مختلف رو همزمان با هم پیش ببرید و با دریافت یک جواب مثبت از طرف یک استاد جستجوی خودتون رو متوقف نکنید.

RE: نظرخواهی در مورد ایمیل دريافتی از استادان - Paradise4 - 30-08-2012

به نظر من این استاد تمایل داره که شما برید ولی به هر حال دانشگاه یک سری قوانینی برای پذیرش داره که دیگه دست استاد نیست مثل نمره تافل و GRE . البته خودش هم گفته که شما رو ساپورت میکنه که فکر کنم مثلا اگر باهاش صحبت کنید که اسمشو به عنوان یکی از reference هاتون بدید، اینطوری کمک خوبی میشه چون از همون دانشگاه هست. شما اگر برای فوق یا دکترا اقدام کنید دانشگاه می تونه به شما اسکالرشیپ بده ولی در مورد فاند تا جاییکه من شنیدم خود استادها از بودجه ای از یک منبعی بابت یک کار خاصی بهشون داده میشه، به دانشجو میدهند نه دانشگاه. البته دانشگاه های با بودجه های بالاتر در آمریکا از افراد واجد شرایط ساپورت دارد.

مثلا من خودم شرایطم به یک دانشگاه می خورد و ایمیل زدم و از اون دپارتمان پرسیدم و گفت که در حال حاضر ما نه RA قبول می کنیم و نه اسکالرشیپ داریم !!! یعنی تمام هزینه ها به عهده خودتونه !!!

می تونید با دپارتمان تماس بگیرید یا قسمت مربوط به financial aid رو بخونید.
موفق باشید.

RE: نظرخواهی در مورد ایمیل دريافتی از استادان - Shahrouz - 15-09-2012

سوال من شاید اولین بار باشه باهاش برخورد می کنید. referee من به من ایمیل زده که از دانشگاهی که من اپلای کرده بودم درخواست کردند که پاسخ برخی از سوالات رو ایشون( referee) بدن. متن ایمیل دانشگاه به ایشون:
Dear professor

We received an application for a PhD position of
Msc. Shahrouz ... We like to have some background information on
the applicant and have your opinion.

We have seen he has published already several papers including in high ranked journals as first author, which is exceptional.

We wondered that he possibly would have received a degree in Iran at one of the Universities. All in all it makes us confused.

I hope you will find some time to give a response.

Thanking you in advance,

Best regards

منظورشون چیه؟ به زبون زیر دیپلم D: بگید ممنون می شم که منم بفهمم! ملت مقاله ندارند یک مشکل دارند اینکه من مقاله های کوالیتی ( البته به نظر اینها )دارم شده مشکل من!!
چی پاسخ بده بهتره. از من خواسته خودم بهترین پاسخ ممکن رو بگم. اون بنده خدا هم مونده چی بگه.

RE: نظرخواهی در مورد ایمیل دريافتی از استادان - Babak - 15-09-2012

چیزی که در این نامه نوشته‌اند یعنی این که شما که مقالات در چنین ژورنال‌های خوبی چاپ کردید باید یک مدرکی از یکی از دانشگاه‌های ایران می‌گرفتید و این مساله باعث شده که اون‌ها سردرگم بشن.

خوب البته که شما از دانشگاه‌های ایران مدرک گرفتید! مگه دانشگاه خبر نداره که شما لیسانس و فوق رو قبلا گرفتید؟

(15-09-2012, 11:20 AM)Babak نوشته: چیزی که در این نامه نوشته‌اند یعنی این که شما که مقالات در چنین ژورنال‌های خوبی چاپ کردید باید یک مدرکی از یکی از دانشگاه‌های ایران می‌گرفتید و این مساله باعث شده که اون‌ها سردرگم بشن.

خوب البته که شما از دانشگاه‌های ایران مدرک گرفتید! مگه دانشگاه خبر نداره که شما لیسانس و فوق رو قبلا گرفتید؟
ممنون بابک جان.
منم واسم خیلی عجیبه این قضیه. بدون آپلود ریز نمرات که اصلا نمی شه اپلای کرد این دانشگاه! من واقعا نمی دونم چی جوابشون رو بدم! بگم من فوق لیسانس /لیسانس دارم؟! یعنی اینقدر نابغه هستند که فکر نمی کنند کسی با دیپلم مثلا اپلای نمی کنه پی اچ دی؟D:

RE: نظرخواهی در مورد ایمیل دريافتی از استادان - soilman - 15-09-2012

خوب شهروز جان
اگه درست متوجه شده باشم شما داری با دیپلم مستقیم به دکترا اپلای می کنید یا فوق یا شایدم لیسانس....

اگه اونا با استادتون تماس گرفتن این معنی میده که شما مدارکتونو اپلود و یا فرستادید...پس یا اشتباه از اونا بوده که مدارک شما رو خوب بررسی نکردن یا اینکه واقعا شما مدرکی از بابت شکل معمول فارغ التحصیلی ارائه نکردید....خوب اپلای مستقیم با داشتن مقالاتی که خوب بوده برای هر کسی عجیبه و خوب اینا میخان بدونن که چجوری این ممکنه...ایا زیر نظر سازمانی تحقیقاتی و اینا بودی یا شکل دیگر؟!
در صورت اشتباه خوب اشاره ی رفرنس شما به اینکه شما فارغ شدید از دانشگاه فلان و در تاریخ فلان کفایت می کنه
ولی بعضی مواقع هم،همانطور که میدونی کاربران over qualify میشن و خیلی مواقع هم امتیاز خوبی برای کاربر نمیشه و باعث میشه نتونه به هدفش برسه....

خوش خبر باشی

سلام.
دیپلم رو محض شوخی گفتم. من ریز نمرات فوق و کارشناسی رو براشون ارسال کردم. به هر حال ازشون خواستم که ایمیل بزنند من در فلان تاریخ فارغ التحصیل شدم و ...

به سرم زده بهشون ایمیل بزنم اگر over qualified هم هستم، یک اشتباهی بوده از روی خامی و جوونی بنده، نفهمیدم D:. لطفا بنده رو بگیرید مثل کارگر براتون کار می کنم!!D:

RE: نظرخواهی در مورد ایمیل دريافتی از استادان - Babak - 15-09-2012

شهروز جان
به نظر من جوابی تو این مایه‌ها می‌تونه مناسب باشه:
Dear ...
Shahrouz is one of the best students that I have ever had. As you have noticed, he has managed to publish high quality papers in very high ranked journals which shows his exceptional talent.
He has obtained a BSc degree from University of X in year 20xx and an MSc degree from University of Y in year 20xx.
Please do not hesitate to contact me if any further clarification is needed.

Best regards,