آکادمیا کافه
نظرخواهی در مورد ایمیل دريافتی از استادان - نسخه قابل چاپ

+- آکادمیا کافه (https://www.academiacafe.com/pf)
+-- انجمن: دریافت پذیرش (https://www.academiacafe.com/pf/Forum-%D8%AF%D8%B1%DB%8C%D8%A7%D9%81%D8%AA-%D9%BE%D8%B0%DB%8C%D8%B1%D8%B4)
+--- انجمن: شهریه، کمک هزینه و تماس با استادان (https://www.academiacafe.com/pf/Forum-%D8%B4%D9%87%D8%B1%DB%8C%D9%87%D8%8C-%DA%A9%D9%85%DA%A9-%D9%87%D8%B2%DB%8C%D9%86%D9%87-%D9%88-%D8%AA%D9%85%D8%A7%D8%B3-%D8%A8%D8%A7-%D8%A7%D8%B3%D8%AA%D8%A7%D8%AF%D8%A7%D9%86)
+--- موضوع: نظرخواهی در مورد ایمیل دريافتی از استادان (/Thread-%D9%86%D8%B8%D8%B1%D8%AE%D9%88%D8%A7%D9%87%DB%8C-%D8%AF%D8%B1-%D9%85%D9%88%D8%B1%D8%AF-%D8%A7%DB%8C%D9%85%DB%8C%D9%84-%D8%AF%D8%B1%D9%8A%D8%A7%D9%81%D8%AA%DB%8C-%D8%A7%D8%B2-%D8%A7%D8%B3%D8%AA%D8%A7%D8%AF%D8%A7%D9%86)

RE: نظرخواهی در مورد ایمیل دريافتی از استادان - Torkan - 21-09-2013

دوست عزیز اینجور ایمیل زدن خوب نیست از طرف یه استاد
خوب جواب نده دیگه حالا چرا میگه وقتمو نگیر!!همین که جواب میده معلومه وقت داشته خوب!
وگرنه در اکثر دانشگاههای امریکا بله کمیته تصمیم گیرندس
برای امتحان بعد پذیرش دوست خوبمون ای کاش یه ایمیل دوباره به همون استاد میزدن و میگفتن من پذیرش دارم و میخوام شما supervisor بشی به احتمال زیاد دوباره یه بهونه دیگه می اوردن
من خودم دیدم دیگه
از یه دانشگاه رنک 53 استاد گفت اپلای کن تا برت دارم
بعد که پذیرشم اومد بلافاصله ایمیل دادم بهش هنوز هم که هنوزه خطی بکش رو دیوار همیشه روزی یکبار!!
شاید هم فکر نمیکرد پذیرش بگیرم!
بااحترام
(21-09-2013, 08:48 AM)'Leopold' نوشته: تا دلت بخواد من از این جواب ها گرفته بودم تازه از رنک های 70.80، این دانشگاه که رنکش زیر 10 هست. بنده خدا خب چیکار کنه به اساتید اینجور دانشگاه ها روزی بیشتر از 100 تا ایمیل میزنن (ایرانی، چینی، هندی حتی اروپایی). طرف میبینی بی صبرانه منتظر یک ایمیل خاص واسه پروژه میلیاردی هست یک دفعه میبینه بمباران ایمیل ها شروع شد. شاید واسه ما ایمیل مهم نباشه و به راحتی ایمیل های ناخواسته رو اسپم کنیم ولی واسه بعضی از اساتید سرویس ایمیل مهمتر از هر سرویس ارتباطی دیگست.

دوست خوب من
بنده نگفتم حق با کیه
بنده سخنک اینه که از یه تحصیل کرده اینجور جواب دادن خیلی خیلی بعیده
وگرنه بله بنده هم ایمیل دریافت کردم و حتی فحش بدن هم ناراحت نمیشم ولی اینجور ایمیل اصلا خوب نیست از یه نفر که ادعای پروژه میلیاردی داره! وای به حال اونایی که براش کار بکنن
در هر حال این نظر منه
بااحترام

RE: نظرخواهی در مورد ایمیل دريافتی از استادان - amirhossein.gh - 21-09-2013

(21-09-2013, 09:32 AM)'Charming' نوشته: دوست عزیز اینجور ایمیل زدن خوب نیست از طرف یه استاد
خوب جواب نده دیگه حالا چرا میگه وقتمو نگیر!!همین که جواب میده معلومه وقت داشته خوب!
وگرنه در اکثر دانشگاههای امریکا بله کمیته تصمیم گیرندس
برای امتحان بعد پذیرش دوست خوبمون ای کاش یه ایمیل دوباره به همون استاد میزدن و میگفتن من پذیرش دارم و میخوام شما supervisor بشی به احتمال زیاد دوباره یه بهونه دیگه می اوردن
من خودم دیدم دیگه
بعد که پذیرشم اومد بلافاصله ایمیل دادم بهش هنوز هم که هنوزه خطی بکش رو دیوار همیشه روزی یکبار!!
شاید هم فکر نمیکرد پذیرش بگیرم!
بااحترام
دوست خوب من
بنده نگفتم حق با کیه
بنده سخنک اینه که از یه تحصیل کرده اینجور جواب دادن خیلی خیلی بعیده
وگرنه بله بنده هم ایمیل دریافت کردم و حتی فحش بدن هم ناراحت نمیشم ولی اینجور ایمیل اصلا خوب نیست از یه نفر که ادعای پروژه میلیاردی داره! وای به حال اونایی که براش کار بکنن
در هر حال این نظر منه
بااحترام

شما بهتره متن انگلیسی ایمیل رو که از طرف ایشون دریافت کردید بذارین اینجا ... اونوقت دوستان میبینن شما بیش از حد حساسی !!!

(21-09-2013, 09:47 AM)'amirhossein.gh' نوشته:
شما بهتره متن انگلیسی ایمیل رو که از طرف ایشون دریافت کردید بذارین اینجا ... اونوقت دوستان میبینن شما بیش از حد حساسی !!!

Dear xxxx,

Thanks for your interest in pursuing graduate studies at xxxx. You seem to be a motivated and committed student. We have an active research program within the department that I look forward to having you as a part of it. Please check the Graduate College site for the application process. Some of your questions may be better addressed by Professor xxxx, the Graduate Coordinator of the department.

We offer some teaching and research assistantships. These opportunities are however given to the top students. You cannot be considered for any of them till you are fully admitted, I therefore encourage you to start the application process as soon as possible, and I will be really delighted to see you here...
Sincerely,
XXXX
فکر نکنم زیاد از حد هم حساس باشم درسته؟!!!!!!!
بااحترام

RE: نظرخواهی در مورد ایمیل دريافتی از استادان - amirhossein.gh - 21-09-2013

(21-09-2013, 10:17 AM)'Charming' نوشته:
Dear xxxx,
    Thanks for your interest in pursuing graduate studies at xxxx. You seem to be a motivated and committed student. We have an active research program within the department that I look forward to having you as a part of it. Please check the Graduate College site for the application process. Some of your questions may be better addressed by Professor xxxx, the Graduate Coordinator of the department.
    We offer some teaching and research assistantships. These opportunities are however given to the top students. You cannot be considered for any of them till you are fully admitted, I therefore encourage you to start the application process as soon as possible, and I will be really delighted to see you here...
Sincerely,
XXXX
فکر نکنم زیاد از حد هم حساس باشم درسته؟!!!!!!!
بااحترام

این یکی از مودبانه و بهترین جوابایی هست که میتونین از یه استاد بگیرید(الان کجای این جواب گفته وقت منو نگیر؟؟!!!! خب همینه میگم الکی حساسیت دارین)
دوست من بهتره به تجربه من اعتماد کنین ... من سه سال اپلای کردم و به همه نوع استاد تو همه جای دنبا ایمیل زدم.
فقط جهت اطلاع سایر دوستان در آینده: دوستای گلم ، منتظر این گونه جوابها باشید و حتی خیلی خیلی بدتر از این جواب ها ... الکی خونتون به جوش نیاد و خیلی محترمانه تشکر کنین از استاد... در ضمن جواب بالا یکی از بهترین جواب ها از استاد در یک دانشگاه تاپ محسوب میشه Smile

موفق باشید همگی

دوست من شما ظاهرا جسارتا او مساله رو قاطی کردین خیلی ببخشین
این ایمیل من منظورم اون ایمیلی که جناب salazar میگفتن نیست ها دقت کنین
ببینید این ایمیل بالایی بنده گفتم که:
یعنی همینجوری گفته بود اون از اون
ولی مال جنابsalazar:
واس چی به اساتید ایمیل میزنی؟ ما کمیته ی پذیرش داریم واس همین، الکی وقت اساتید رو نگیر.
من میخواستم بگم که ببینید چرا باید یه استاد ایمیل دوم رو به یه دانشجوی بیچاره بزنه؟خوب نزنه اگه وقت نداره از اون بهتره!
ایمیل اول هم منظورم این بود استاد که گفت باشه پذیرش بگیر برت میدارم بعد جواب نمیده هم یه جور مشکله
بله شما تجربه تون زیاده تو این شکی نیست ولی در هر حال
بااحترام

RE: نظرخواهی در مورد ایمیل دريافتی از استادان - M1KE - 21-09-2013

خیلی ممنون که نظر من رو هم پرسیدین. در این ایمیل به هر حال به صورت کلی اشاره کرده که شما کاندید خوبی هستید و این نشونه خوبی هست با این حال گفته که موضوع کاری شما با موضوع پژوهشی ایشون نمی خونه. دیدم چند صفحه پیش هم یکی از دوستانتون اشاره کرده بود که بعضی از استادها زمینه کاری و پژوهشی خودشون رو به طور دقیق مشخص نمی کنند. دلیل این موضوع این هست که اونها دوست ندارند که یک سری افراد به صورت مصنوعی به اون موضوع علاقه نشون بدهند بلکه خود اون استاد از روی مقالات و کارهای اون دانشجو متوجه بشه که اون دانشجو هم به اون موضوع علاقه داره. مثلا اگر اون استاد اشاره کنه که روی سیم ترمز ماشین کار می کنه از فردا همه ایمیل می زنند که ما از بچگی از سیم ترمز خوشمون میومد و در کار تعمیر اون بودیم! البته یک سری توانمندی ها اکتسابی هستند مثل زبان، معدل و غیره ولی یک سری موارد هم حالت علاقه ذاتی دارند و برای برخی استادان این موضوع اهمیت داره که دانشجو به موضوع مورد نظر علاقه ذاتی داشته باشه و نه اینکه از سر اجبار و پیدا نکردن پذیرش به اون موضوع تن در داده باشه چون در این صورت نمی تونه در اون کار هیچ نوع نوآوری و ابتکاری ایجاد کنه و نه تنها کار رو به پیش نمی بره زحمت خود استاد رو هم زیاد می کنه. به همین دلیل خیلی از استادان ترجیح می دن که دانشجوی خودشون رو از نزدیک ببینند و در مورد کارهایی که کرده صحبت کنند و ببینند واقعا به اون موضوع علاقه مند هست یا نه.

برداشت من این هست که وقتی استادی اینطور می گویند که وقتی آمدی بیشتر با هم صحبت می کنیم یعنی 90 درصد روی شما نظر مثبتی دارند. قاعده بر این هست که شما همیشه در اینگونه موارد استادان یا به طور عمومی پذیرش هایتان را به سه دسته تقسیم کنید. آنهایی که فاند دارند و مطمئن هستند. آنهایی که مثل این مورد So-So هستند ولی امیدهایی به آنها هست. و آنهایی که امیدی به گرفتن فاند ندارند و از ابتدا اشاره می کنند که در حال حاضر پروژه خاصی ندارند. شما اگر پذیرش های از نوع اول نداشتید می توانید روی این گزینه هم در درجه دوم حساب باز کنید. وقتی که مطمئن تر شدید که گزینه بهتری باقی نمانده و روی این استاد جدی هستید و قصد رفتن دارید می توانید دوباره به این ایمیل یک پاسخی برای یادآوری بزنید و مثلا بنویسید که به احتمال زیاد در فلان تاریخ در دانشگاه خواهید بود و علاقه دارید که روی موضوع هایی که ایشان روی آنها کار می کنند با ایشان صحبت کنید.

موفق باشید
(19-09-2013, 08:10 PM)'Charming' نوشته:
Hi xxxx
Thanks for your interest. Indeed I'm looking for students and you are a good candidate, my research won't be focused on xxx though. I suggest we talk once you get here, at that time my lab will be more established and we could talk about specific project. 

Looking forward to see you here in our scholar community!
xxxx
اصلا میشه چنین استادی رو مجبور کرد که یادش نره ما هستیم موقع رسیدن!!؟
چون سند نداده که فقط گفتهBig Grin
بااحترام

(21-09-2013, 04:45 PM)'M1KE' نوشته: خیلی ممنون که نظر من رو هم پرسیدین. در این ایمیل به هر حال به صورت کلی اشاره کرده که شما کاندید خوبی هستید و این نشونه خوبی هست با این حال گفته که موضوع کاری شما با موضوع پژوهشی ایشون نمی خونه. دیدم چند صفحه پیش هم یکی از دوستانتون اشاره کرده بود که بعضی از استادها زمینه کاری و پژوهشی خودشون رو به طور دقیق مشخص نمی کنند. دلیل این موضوع این هست که اونها دوست ندارند که یک سری افراد به صورت مصنوعی به اون موضوع علاقه نشون بدهند بلکه خود اون استاد از روی مقالات و کارهای اون دانشجو متوجه بشه که اون دانشجو هم به اون موضوع علاقه داره. مثلا اگر اون استاد اشاره کنه که روی سیم ترمز ماشین کار می کنه از فردا همه ایمیل می زنند که ما از بچگی از سیم ترمز خوشمون میومد و در کار تعمیر اون بودیم! البته یک سری توانمندی ها اکتسابی هستند مثل زبان، معدل و غیره ولی یک سری موارد هم حالت علاقه ذاتی دارند و برای برخی استادان این موضوع اهمیت داره که دانشجو به موضوع مورد نظر علاقه ذاتی داشته باشه و نه اینکه از سر اجبار و پیدا نکردن پذیرش به اون موضوع تن در داده باشه چون در این صورت نمی تونه در اون کار هیچ نوع نوآوری و ابتکاری ایجاد کنه و نه تنها کار رو به پیش نمی بره زحمت خود استاد رو هم زیاد می کنه. به همین دلیل خیلی از استادان ترجیح می دن که دانشجوی خودشون رو از نزدیک ببینند و در مورد کارهایی که کرده صحبت کنند و ببینند واقعا به اون موضوع علاقه مند هست یا نه.
برداشت من این هست که وقتی استادی اینطور می گویند که وقتی آمدی بیشتر با هم صحبت می کنیم یعنی 90 درصد روی شما نظر مثبتی دارند. قاعده بر این هست که شما همیشه در اینگونه موارد استادان یا به طور عمومی پذیرش هایتان را به سه دسته تقسیم کنید. آنهایی که فاند دارند و مطمئن هستند. آنهایی که مثل این مورد So-So هستند ولی امیدهایی به آنها هست. و آنهایی که امیدی به گرفتن فاند ندارند و از ابتدا اشاره می کنند که در حال حاضر پروژه خاصی ندارند. شما اگر پذیرش های از نوع اول نداشتید می توانید روی این گزینه هم در درجه دوم حساب باز کنید. وقتی که مطمئن تر شدید که گزینه بهتری باقی نمانده و روی این استاد جدی هستید و قصد رفتن دارید می توانید دوباره به این ایمیل یک پاسخی برای یادآوری بزنید و مثلا بنویسید که به احتمال زیاد در فلان تاریخ در دانشگاه خواهید بود و علاقه دارید که روی موضوع هایی که ایشان روی آنها کار می کنند با ایشان صحبت کنید.
موفق باشید

خیلی خوب بود نظرتون
فقط یه سوال:
فرمودین اون موقع که اماده رفتن شدین یا قطعا تصمیم گرفتین ایمیل بزنیم بهش که مثلا من میام و قرار بذاریم درسته؟
پس به این صورت میشه استاد رو دست نگهداشت چون میدونم فاند هم داره واسه ترم بهار که واقعا ترم اذیت کننده ای هستش!
پس الان یه جوابی ندم بهش که مثلا استاد من چه کاری میتونم مثلا بکنم یا مثلا مقالاتش رو بخونم یعد 1 هفته ایمیل بزنم که استاد من یه چیزایی یادداشت کردم و .... و ...که استاد رو از دست ندیم؟
بااحترام

RE: نظرخواهی در مورد ایمیل دريافتی از استادان - M1KE - 21-09-2013

همین طوره کلن در ارتباط با افرادی که سرشون شلوغ هست باید این رو در نظر داشته باشین که تعداد دفعاتی که می تونید با اونها صحبت کنید طوری که احساس اذیت شدن نکنند محدود هست. یعنی در این مدت 10 بار به ایشون ایمیل نزنید که من فلان کار رو کردم حالا چی کار کنم؟! نهایت یکی دو بار میشه از این فرصت استفاده کرد. پاسخی که به ایمیل جدید شما می دهند تا حد زیادی مشخص می کنه که ایشون نظر واقعی شون چی هست. یعنی وقتی ببینند شما جدی جدی راه افتادین که بیاین و روی ایشون حساب باز کردین اگر همچنان نظرشون مثبت باشه مثلا می نویسند که منتظر دیدنتون هستند و خوشحال خواهند شد که روی این موضوع صحبت کنند. ولی اگر نظرشون منفی باشه مثلا ممکنه بگویند که الان شرایط دانشکده از نظر مالی و پژوهشی خراب هست و قول نمی دم که بتونم کاری برای شما بکنم یا بدتر از اون ممکنه بگویند که ایشون دانشجوی دیگری رو برای پروژه خودشون برداشتند و در حال حاضر ظرفیت خالی ندارند و شما می توانید روی سال آینده حساب کنید. در واقع میزان علاقه ای که استاد در ایمیل بعدی که جدیت شما بیشتر شده نشون خواهد داد، مشخص می کنه که ادامه کار به چه شکلی می تونه پیش بره.
(21-09-2013, 04:56 PM)'Charming' نوشته:
خیلی خوب بود نظرتون
فقط یه سوال:
فرمودین اون موقع که اماده رفتن شدین یا قطعا تصمیم گرفتین ایمیل بزنیم بهش که مثلا من میام و قرار بذاریم درسته؟
پس به این صورت میشه استاد رو دست نگهداشت چون میدونم فاند هم داره واسه ترم بهار که واقعا ترم اذیت کننده ای هستش!
پس الان یه جوابی ندم بهش که مثلا استاد من چه کاری میتونم مثلا بکنم یا مثلا مقالاتش رو بخونم یعد 1 هفته ایمیل بزنم که استاد من یه چیزایی یادداشت کردم و .... و ...که استاد رو از دست ندیم؟
بااحترام

RE: نظرخواهی در مورد ایمیل دريافتی از استادان - salazar716 - 24-09-2013

تابلو تمپلیته نه؟
Thank you for your interest.  I encourage you to look at our website and apply for graduate school, regardless of whether I have a position open or not.  At this point, I am not sure whether I will have funding for a position for a new graduate student in my group next year.

RE: نظرخواهی در مورد ایمیل دريافتی از استادان - Torkan - 24-09-2013

(24-09-2013, 12:50 PM)'salazar716' نوشته: تابلو تمپلیته نه؟
Thank you for your interest.  I encourage you to look at our website and apply for graduate school, regardless of whether I have a position open or not.  At this point, I am not sure whether I will have funding for a position for a new graduate student in my group next year.

اینو نمینوشت از نوشتنش بهتر بود!
دوست من معلومه دیگه template هستش احتمالا این ایمیل مثلا 10 سال پیش هنگام استاد شدن واسه خودش نوشته
استادی که نگه اقا تو رو برمیدارم به قطع اصلا نمیشه به حرفاش اعتبار داد و نباید زود گفت چه خوب.... رفتیم!!
تجربه من بود البته
بااحترام