آکادمیا کافه
نظرخواهی در مورد ایمیل دريافتی از استادان - نسخه قابل چاپ

+- آکادمیا کافه (https://www.academiacafe.com/pf)
+-- انجمن: دریافت پذیرش (https://www.academiacafe.com/pf/Forum-%D8%AF%D8%B1%DB%8C%D8%A7%D9%81%D8%AA-%D9%BE%D8%B0%DB%8C%D8%B1%D8%B4)
+--- انجمن: شهریه، کمک هزینه و تماس با استادان (https://www.academiacafe.com/pf/Forum-%D8%B4%D9%87%D8%B1%DB%8C%D9%87%D8%8C-%DA%A9%D9%85%DA%A9-%D9%87%D8%B2%DB%8C%D9%86%D9%87-%D9%88-%D8%AA%D9%85%D8%A7%D8%B3-%D8%A8%D8%A7-%D8%A7%D8%B3%D8%AA%D8%A7%D8%AF%D8%A7%D9%86)
+--- موضوع: نظرخواهی در مورد ایمیل دريافتی از استادان (/Thread-%D9%86%D8%B8%D8%B1%D8%AE%D9%88%D8%A7%D9%87%DB%8C-%D8%AF%D8%B1-%D9%85%D9%88%D8%B1%D8%AF-%D8%A7%DB%8C%D9%85%DB%8C%D9%84-%D8%AF%D8%B1%D9%8A%D8%A7%D9%81%D8%AA%DB%8C-%D8%A7%D8%B2-%D8%A7%D8%B3%D8%AA%D8%A7%D8%AF%D8%A7%D9%86)

RE: نظرخواهی در مورد ایمیل دريافتی از استادان - Leopold - 24-10-2013

چون زمینه کاری ایشون برخلاف شما FEM نیست به نظرم بهترین کار اینه که تعدادی از مقالات اخیر این استاد رو بخونی تا موقع مصاحبه حضوری حرفی واسه گفتن داشته باشی. شاید دانشجوهای دیگه هم مثل شما پذیرش بدون فاند گرفته باشن و به همون ها هم چنین جوابی داده باشه. هر چند دانشجویی که لیسانس مکانیک داره چون اکثر درس های هر گرایش گذرونده معمولا میتونه توی هر گرایشی کار کنه. بنابراین آمادگی شما میتونه تاثیر مثبتی داشته باشه. در حال حاضر هم فکر کنم بد نباشه به مقالاتی که دسترسی ندارید ازش بخواید که واستون بفرسته و یا اگه مقالاتش رو خوندید و جاییش واستون سوال هست ازش بپرسید این نشون میده که شما به کارهای این استاد علاقه مند هستید.

RE: نظرخواهی در مورد ایمیل دريافتی از استادان - amirhossein.gh - 24-10-2013

(24-10-2013, 08:39 AM)'Charming' نوشته: دوستان اگه یادتون باشه یه ایمیل از استادی که تو دانشگاش پذیرفته شدم دریافت کردم به این مضمون:
Hi xxxxxxx, 
Thanks for your interest. Indeed I'm looking for students and you are a good candidate, my research won't be focused on FEM though. I suggest we talk once you get here, at that time my lab will be more established and we could talk about specific project. 
 Looking forward to see you here in xxxxxxxx! 
xxxxxxx  
[dir=rtl]
همون طور که انتخاب اون دانشگاه قطعی شد دوباره ایمیل زدم تا ببینم ایشون یه دفعه ای ما رو یادش نرفته که!
ایشون جواب دادن...
Hi xxxxxx, 
Let me know when you are in xxxxx and we can talk then, 
xxxxxxx 
[dir=rtl]سوال اصلی من اینه که این استاد و کلا این دانشگاه علاقه خاصی به دیدن دانشجو داره قبل دادن فاند...الان به نظرتون بهترین کار چیه؟ من که به طور رسمی راجع به پول حرف نزدم و همون طور که دوستان به خصوص Mike گفتن اون مساله بهتره زیاد روش وقت گذاشته نشه...
سوال من این بود چقدر میشه امیدوار بود و بهترین کار چیه؟
ممنونSmile[/dir][/dir]

به نظر من بدترین کار اینه که با استاد رک و راست صحبت نکنی ! 
حرفهات رو خیلی رک بزن ... نگران نباش استاد ناراحت نمیشه ... خیلی بهتره تمام شرایط رو بپرسی و بعدش بری تا اینکه بری و استاد هر چی دلش خواست بذاره کف دستت و زجرت بده واسه 4 5 سال !!! 
این اشتباهی هست که خیلی ها کرده اند از جمله من ! با چشم باز و تمام شرایط مشخص شده انتخاب کنین
خیلی راحت بپرسین تا فاندم مشخص نشه نمیتونم بیام ! فاند رو مشخص کنین تا منم بتونم ویزا بگیرم و بیام !

RE: نظرخواهی در مورد ایمیل دريافتی از استادان - soilman - 24-10-2013

بهتره شما خودتون رو اماده کنید تا موقع مصاحبه اماده باشید...خوب مصاحبه کردن وقتی دانشجوی بین اللمللی برای پوزیشنی اقدام می کنه خیلی راهگشاست مخصوصا برای استاد چون با 5 دقیقه می فهمه شما چکاره اید
امیر حسین هم درست میگه...در اخرش بعد از صحبت های علمی و اینا مخصوصا اگه خودتون رو خوب نشون بدید می تونید بحث رو بکشید وسط...بالاخره بحث ویزا و مخارج و اینها مهم هستند و نمی تونید ریسک کنید
(24-10-2013, 11:52 AM)'amirhossein.gh' نوشته:
حرفهات رو خیلی رک بزن ... نگران نباش استاد ناراحت نمیشه ... خیلی بهتره تمام شرایط رو بپرسی و بعدش بری تا اینکه بری و استاد هر چی دلش خواست بذاره کف دستت و زجرت بده واسه 4 5 سال !!! 
این اشتباهی هست که خیلی ها کرده اند از جمله من ! با چشم باز و تمام شرایط مشخص شده انتخاب کنین
خیلی راحت بپرسین تا فاندم مشخص نشه نمیتونم بیام ! فاند رو مشخص کنین تا منم بتونم ویزا بگیرم و بیام !

RE: نظرخواهی در مورد ایمیل دريافتی از استادان - Torkan - 24-10-2013

(24-10-2013, 11:52 AM)'amirhossein.gh' نوشته:

خیلی ممنون امیرحسین عزیز
فقط اون طوری که شما یکم قاطع گفتین ممکنه برام دردسر ایجاد بشه
همین استاد رو هم به زور پیدا کردم (هر چند رزومم به نسبت خوب هست حداقل از نظر خودم) واسه یه لیسانس...
با اینکه زمینه کاریش یکی نیست ولی به قول دوستمون LEOPOLD مکانیک یه دنیای وسیع هستش و ....
البته به نظر خود من استاد که میگه دنبال دانشجو هستم یعنی فاند هم همراهش هست دیگه یا نه؟ چون خوب فاند نباشه اصلا SUPERVISOR مفهومی نداره که...
بهترین کار با جمع بندی سه دوست بالا این هست که مقالاتش رو بخونیم بعد ایمیل بزنیم مثلا پرس و جو کنیم از مقالات دیگش بعدش ضربه نهایی یعنی فاند رو بر پیکرش وارد کنیمBig Grin
هر چند دیگه رفتنم به اون دانشگاه قطعی شده تقریبا و چاره ای نداریم جز سوخت و ساز

RE: نظرخواهی در مورد ایمیل دريافتی از استادان - keivan1 - 30-10-2013

با سلام،
میخواستم نظر دوستان رو راجب به این ایمیلی که دریافت کردم بدونم.
ممنون
نقل قول:
Dear , 
We are delighted for your expressed interest in our graduate program.
I am copying your request to our Graduate Director.
I suggest you take a look at our graduate program admissions
web site at ........
Please direct your future inquiries to .......
All the best,

RE: نظرخواهی در مورد ایمیل دريافتی از استادان - Torkan - 30-10-2013

(30-10-2013, 07:27 PM)'keivan1' نوشته: با سلام،
میخواستم نظر دوستان رو راجب به این ایمیلی که دریافت کردم بدونم.
ممنون

دوست عزیز طبق معمول گفته اپلای کن و آنچنان مبرهن چیزی نگفته راجع به ورداشتنتون و یا دادن فاند
این ایمیل رو استاد به شما داده و چرا we گفته؟!
چون جوابش این رو میرسونه که شما ایمیل اختصاصی به استاد نزدی و به نظرمیرسه سوال و یا درخواستتون کلی بوده
شما چه ایمیلی زده بودین بهش که این جواب رو داده؟؟

نقل قول:دوست عزیز طبق معمول گفته اپلای کن و آنچنان مبرهن چیزی نگفته راجع به ورداشتنتون و یا دادن فاند
این ایمیل رو استاد به شما داده و چرا we گفته؟!
چون جوابش این رو میرسونه که شما ایمیل اختصاصی به استاد نزدی و به نظرمیرسه سوال و یا درخواستتون کلی بوده
شما چه ایمیلی زده بودین بهش که این جواب رو داده؟؟
از استاد بودنش مطمعنم؛ چون خودم از پیج و اطلاعاتش استفاده کردم.
خودمو معرفی کردم و گفتم که به زمینه ی کاری شما علاقه مندم و تمایل دارم جزو Grad Student های شما باشم. که این جواب رو داد!
به نظر شما به اون آدرسی که داده ایمیلی نزنم؟

RE: نظرخواهی در مورد ایمیل دريافتی از استادان - Torkan - 30-10-2013

(30-10-2013, 09:00 PM)'keivan1' نوشته:
از استاد بودنش مطمعنم؛ چون خودم از پیج و اطلاعاتش استفاده کردم.
خودمو معرفی کردم و گفتم که به زمینه ی کاری شما علاقه مندم و تمایل دارم جزو Grad Student های شما باشم. که این جواب رو داد!
به نظر شما به اون آدرسی که داده ایمیلی نزنم؟

اخه اون ادرسی که داده grad coordinator هستش و کارش رو به راه کردن document ها و موارد کلی پذیرش هستش
استاد باید خودش یا جواب نمیداد یا اگر هم میداد رک و پوست کنده میگفت اپلای کن دیگه چرا میگه به ...ایمیل بزن
کدوم کشوره احیانا؟
در هر حال شما کاری رو که گفته انجام بده و از خود grad coordinator هم بپرس و بگو جریان رو بهت اطلاعات مربوطه رو میده
شاید سیاست این دانشگاه اینطوریه
بااحترام

نقل قول:اخه اون ادرسی که داده grad coordinator هستش و کارش رو به راه کردن document ها و موارد کلی پذیرش هستش
استاد باید خودش یا جواب نمیداد یا اگر هم میداد رک و پوست کنده میگفت اپلای کن دیگه چرا میگه به ...ایمیل بزن
کدوم کشوره احیانا؟
در هر حال شما کاری رو که گفته انجام بده و از خود grad coordinator هم بپرس و بگو جریان رو بهت اطلاعات مربوطه رو میده
شاید سیاست این دانشگاه اینطوریه
بااحترام
ممنون از حرفات
کانادا-دانشگاه یورک
آره والا، کاش رک بگن آدم راحت تره.
همین کارو میکنم با Grad Coordinatorش هماهنگ میکنم ببینم چی میشه.
آرزوی موفقیت.

RE: نظرخواهی در مورد ایمیل دريافتی از استادان - Anonymous - 01-11-2013

(30-10-2013, 09:56 PM)'keivan1' نوشته:
ممنون از حرفات
کانادا-دانشگاه یورک
آره والا، کاش رک بگن آدم راحت تره.
همین کارو میکنم با Grad Coordinatorش هماهنگ میکنم ببینم چی میشه.
آرزوی موفقیت.

دوست عزیز ایمیلی که شما نشونمون دادید یک تمپلت هست. احتمالا دوستان در صفحه های قبل به این نکته اشاره کردن ( من مطالعه نکردم صفحه های قبل رو) که در مورد دانشگاههای کانادایی نظر کمیته تحصیلات تکمیلی و اونچه که به عنوان ملزومات بهش اشاره میکنن مهم و تقریبا مانور تغییر روش سخته. بر عکس امریکا که استاد میتونه در بعضی جاها اعمال سلیقه و نفوذ کنه. این نکته رو هم بگم که در ماههای فعلی شما از هر 10 ایمیل شاید دو یا سه جواب دریافت کنید. البته اینها تجربیاتی هست که برای من اتفاق افتاد و همه جا و در هر شرایطی استثنائاتی وجود داره که به قوانین و روتین ممکنه فرق داشته باشه.
در هر راهی که هستین موفق باشید