آکادمیا کافه
نظرخواهی در مورد ایمیل دريافتی از استادان - نسخه قابل چاپ

+- آکادمیا کافه (https://www.academiacafe.com/pf)
+-- انجمن: دریافت پذیرش (https://www.academiacafe.com/pf/Forum-%D8%AF%D8%B1%DB%8C%D8%A7%D9%81%D8%AA-%D9%BE%D8%B0%DB%8C%D8%B1%D8%B4)
+--- انجمن: شهریه، کمک هزینه و تماس با استادان (https://www.academiacafe.com/pf/Forum-%D8%B4%D9%87%D8%B1%DB%8C%D9%87%D8%8C-%DA%A9%D9%85%DA%A9-%D9%87%D8%B2%DB%8C%D9%86%D9%87-%D9%88-%D8%AA%D9%85%D8%A7%D8%B3-%D8%A8%D8%A7-%D8%A7%D8%B3%D8%AA%D8%A7%D8%AF%D8%A7%D9%86)
+--- موضوع: نظرخواهی در مورد ایمیل دريافتی از استادان (/Thread-%D9%86%D8%B8%D8%B1%D8%AE%D9%88%D8%A7%D9%87%DB%8C-%D8%AF%D8%B1-%D9%85%D9%88%D8%B1%D8%AF-%D8%A7%DB%8C%D9%85%DB%8C%D9%84-%D8%AF%D8%B1%D9%8A%D8%A7%D9%81%D8%AA%DB%8C-%D8%A7%D8%B2-%D8%A7%D8%B3%D8%AA%D8%A7%D8%AF%D8%A7%D9%86)

RE: نظرخواهی در مورد ایمیل دريافتی از استادان - AZAD2 - 18-11-2013

(18-11-2013, 08:23 PM)SimonFrom-A.A نوشته:
اينطوري ميشه گفت اين يك تمپلت از سوي استاديه كه ممكنه در آينده فاند دار هم بشه. ديگه با خودتونه كه اپلاي كنيد يا خير. اما اسم ايشون رو ميتونيد تو SOP بياريد كه احتمالا به كساني كه با كارش جورن همين رو ميگه. فقط استاد كجاست. اگر كاناداست بيشتر ميشه رو جوابش حساب كرد.شادزي
[img]images/smilies/smile.gif[/img]

یه assistant professor تو تگزاسه. چون اسیستانت ها معمولا پول برای برداشتن دانشجو دارن برداشتم این بود که با این جواب یکم امید بهش هست..

RE: نظرخواهی در مورد ایمیل دريافتی از استادان - Simon2007 - 18-11-2013

(18-11-2013, 09:28 PM)'AZAD2' نوشته: یه assistant professor تو تگزاسه. چون اسیستانت ها معمولا پول برای برداشتن دانشجو دارن برداشتم این بود که با این جواب یکم امید بهش هست..

اميد كه هميشه هست مهم اينه از توي همه ي اين اميدا اونا كه پر رنگ تره براي اپلاي انتخاب كنيد . اگر قضيه ي مالي براتون مهم نيست براي تعداد بيشتري اقدام كنيد. اما با بررسي سطح دانشگاه در مقايسه با رزومه ي خودتون. شادزي

RE: نظرخواهی در مورد ایمیل دريافتی از استادان - y.azizi - 20-11-2013

سلام بر دوستان عزیز...
امیدوارم پر انرژی باشید. [عکس: smile.png]
یک نطق پیش از سوال دارم و بعدش سوالم را از محضرتون میپرسم. [عکس: smile.png]
من واسه 14 تا دانشگاه در کشور دور و همسایه (آمریکا) اپلای کردم. به امید خدا حداقل یکیشو قبول بشم دیگه. نه؟ [عکس: smile.png] ایشالا هر چی خیره همون بشه. من که تمام تلاشمو حتی بیشتر از توانم انجام دادم. باورتون میشه تمام متن های انگلیسی اعم از SOP, Personal History Statemetn, Fellowship Essay, Eligibility Essay و متن های دیگر رو بعد از کلی ویرایش و اصلاح توسط دوستان و در فروم ها، یک استاد ادبیات و زبان انگلیسی که خودش اهل کشور انگلستان هستش واسم با دلسوزی ویرایش و اصلاح و paraphrase میکرد. واقعا Essay های محکم و قوی ای آماده کردم و فرستادم.
Let's get back to the point [عکس: smile.png]
من یه مدتی بود واسه اساتید دانشگاه های مورد نظرم ایمیل نمیزدم چون که مشغول کارهای سنگین و پر از جزئیات مربوط به اپلای بودم. حالا که کارای اپلای تموم شده میخام شروع کنم به اساتید فعال در رشته ی تحقیقاتی مورد نظرم (که از قبل تحقیق کردم و انتخابشون کردم و تعداشون تقریبا 50 تا میشه) ایمیل بزنم (البته قبلا این کار رو واسه نصفشون انجام داده بودم و 4 جواب خوب هم گرفته بودم ) و فقط بهشون اطلاع بدم که من علاقه مند به کار با ایشون بوده و اپلای هم کرده ام و خواهش کنم که اپلیکیشن من رو نگاه کنه.
مثلا بگم :
"استاد محترم، من فلانی هستم، به زمینه کاری شما علاقه دارم و خیلی وبسایت شما رو خوندم و با کارها و پروژه های شما آشنا هستم و غیره. (البته برای هر استاد، با توجه به مقاله هاش و کارهایی که کرده به صورت سفارشی ایمیل خواهم زد. استاد محترم، بنده برای پاییز 2014 به دانشگاه و دانشکده شما اپلای کردم. خواشمندم اپلیکیشن بنده رو ملاحظه بفرمایید. با تشکر".
-------------
به نظرتون چنین متنی خوبه. میشه نظرتون رو راجع به این کاری که میخام بکنم و همچنین ساختار کلی متن ایمیلی که میخام بفرستم واسه اساتید، بفرمایید.
بعدش اینکه، این روزها که کم کم کارهای اپلای داره تموم میشه خیلی احساس سکون میکنم. هی فکر میکنم بعدش چی میخاد بشه. نکنه مثلا یه مدرکی رو کم فرستاده باشم واسه جایی که منجر هدر رفتن تمامی زحماتم بشه و اینا. (مثلا من 60 دلار اپلیکیشن فی دانشگاه تگزاس دالاس رو پرداخت کردم بعد از یک هفته یه ایمیل از طرف دانشگاه اومد که شما چرا هنوز اپلیکیشن فی رو پرداخت نکردید.؟ ایمیل زدم شاکی شدم هنوز جواب ندادن. البته با بچه های دیگه صحبت میکردم میگفتن که دانشگاه های تگزاس همیشه این طوری هستن.)
---
طبق تجربه شما از الان دیگه باید به جز صبر چه کار کرد؟
با تشکر

RE: نظرخواهی در مورد ایمیل دريافتی از استادان - AZAD2 - 21-11-2013

سلام دوستان
این ایمیلو ببینید

I will probably be accepting 1 PhD student for Fall 2014. The topic will probably be in xxx. Your mathematics background may be very helpful for this work. Here is an example paper on the topic: xxx.PDF If you find this interesting, I encourage you to apply.

بنظرتون لازمه پس از خوندن مقاله ای که معرفی کرده بهش میل بزنم بگم خوندم و علاقه مندم؟ راجع به فاند کی بپرسم؟بعد احتمالش هست بخواد بعد از اینکه خوندم باهام مصاحبه کنه و راجع بهش سوال بپرسه؟ میخوام ببینم دقیق بخونم یا فقط کلیات رو؟(با توجه به اینکه محدودیت ز مانی نذاشته.)

RE: نظرخواهی در مورد ایمیل دريافتی از استادان - Simon2007 - 21-11-2013

(21-11-2013, 01:56 PM)'AZAD2' نوشته: سلام دوستان
این ایمیلو ببینید
I will probably be accepting 1 PhD student for Fall 2014. The topic will probably be in xxx. Your mathematics background may be very helpful for this work. Here is an example paper on the topic: xxx.PDF If you find this interesting, I encourage you to apply.
بنظرتون لازمه پس از خوندن مقاله ای که معرفی کرده بهش میل بزنم بگم خوندم و علاقه مندم؟ راجع به فاند کی بپرسم؟بعد احتمالش هست بخواد بعد از اینکه خوندم باهام مصاحبه کنه و راجع بهش سوال بپرسه؟ میخوام ببینم دقیق بخونم یا فقط کلیات رو؟(با توجه به اینکه محدودیت ز مانی نذاشته.)

بخونيد و اگر براتون جالب بود حتما بهش اعلام كنيد كي خيلي جذاب بوده موضوعش و كلي حواس شما رو جلب خودش كرده و واقعا دوست داريد با ايشون كار كنيد .فكر مي كنم منظور شما رو از ايميل فهميده اما بعد از اينكه گفتيد حتما اپلاي مي كنيد بپرسيد كه بعد از پذيرش ايشون ساپورت ميكنه اون يك نفر رو. در مورد مصاحبه من نميتونم پيشگويي كنم اما ديگه 1 مقاله مي ارزه دقيق خونده بشه شايد شانس شما در اون نهفته باشه . ولي بازم هم تصميم در مورد اپلاي هم دقيق خوندن با خودتونه. ممكنه رقباي خوبي داشته باشيد و با در نظر گرفتن اين اوصاف اقدام كنيد. چيزي قطعي نيست.شادزي
[img]images/smilies/smile.gif[/img]

RE: نظرخواهی در مورد ایمیل دريافتی از استادان - Leopold - 23-11-2013

بچه ها نظرتون راجع به این ایمیل چیه؟ البته مطمئنم که وب سایتم رو چک کرده:

Hi xxx, 

Your background in robotics looks very good. You are strongly encouraged to apply for our Ph.D. program. Funding opportunities in the department for newly admits are expected to look good for Fall 2014. 

Best, 
چون رشته من مکانیک هست و این استاد در دپارتمان computer science هست، بعدش بهش ایمیل زدم که اشکال نداره من واسه این دپارتمان اپلای کنم و میتونم اسمتون بیارم که جواب زیر داد:

Yes, you may mention my name as a potential major professor. Our Admissions committee also considers applicants with non-CS majors. 

Good luck.

RE: نظرخواهی در مورد ایمیل دريافتی از استادان - lidoma - 29-11-2013

سلام 
دوستان عزیز من از یکی ازاساتید این ایمیل دریافت کردم در مورد قسمت بولد شده سوال داشتم که نحوه پذیرش من تنها منوط به حضور من اونجاست؟ و میخوان مصاحبه بگیرن؟بعد پذیرش بدن؟ همچنین گفته کمیته باید لاین کاری و استاد راهنمای شما را انتخاب کنه؟در صورتی که لاین کاری من با این استاد همخونی داره؟به نظرتون چی بگم بهش
As you explained in your e-mail, you will need a letter of acceptation of
your candidature to our Graduation Programa in order to ask for financial
support (tickets and other details for your stay here). In this
way, it is important now to send you this document. Our Secretary, Celina,
.ill send it to you by email.
The next step would be the choice of your research line that is done in
the presence of a commission that will discuss and decide who will be your
supervisor and of course the subject of your PhD thesis. Certainly, the
candidate subject preferences and experience are taken into account. These
will happen only when the canditate is already here.

Please let me know if this steps would be ok for you.

RE: نظرخواهی در مورد ایمیل دريافتی از استادان - soilman - 29-11-2013

خوب جواب معمول رو داده و از اون دسته دپارتمان هایی که میشه که گفت تصمیم گیری اول بر اساس graduate office دانشگاه هست و بعد فیلتر خود دپارتمان
(23-11-2013, 03:24 AM)'Leopold' نوشته: بچه ها نظرتون راجع به این ایمیل چیه؟ البته مطمئنم که وب سایتم رو چک کرده:
Hi xxx, 
Your background in robotics looks very good. You are strongly encouraged to apply for our Ph.D. program. Funding opportunities in the department for newly admits are expected to look good for Fall 2014. 
Best, 
چون رشته من مکانیک هست و این استاد در دپارتمان computer science هست، بعدش بهش ایمیل زدم که اشکال نداره من واسه این دپارتمان اپلای کنم و میتونم اسمتون بیارم که جواب زیر داد:
Yes, you may mention my name as a potential major professor. Our Admissions committee also considers applicants with non-CS majors. 
Good luck.

RE: نظرخواهی در مورد ایمیل دريافتی از استادان - soilman - 29-11-2013

اول از همه قسمت بولدشده که ندیدم در پستتون
ولی خوب بعضی ها دانشگاه ها دانشجویان رو دعوت به مصاحبه ی حضوری می کنند.اگر از نظر ویزا و مخارج دانشگاه ساپورت می کنه یا خودتون می تونید پیش قدم بشید و در نهایت اگر به این مورد علاقه دارید بله منوط به حضورتان میشه
پس اگر آماده اید برید جلو و مراحل بعدی رو ازش یا منشی مورد نظر بپرسید
(29-11-2013, 01:06 PM)'lidoma' نوشته: سلام 
دوستان عزیز من از یکی ازاساتید این ایمیل دریافت کردم در مورد قسمت بولد شده سوال داشتم که نحوه پذیرش من تنها منوط به حضور من اونجاست؟ و میخوان مصاحبه بگیرن؟بعد پذیرش بدن؟ همچنین گفته کمیته باید لاین کاری و استاد راهنمای شما را انتخاب کنه؟در صورتی که لاین کاری من با این استاد همخونی داره؟به نظرتون چی بگم بهش
As you explained in your e-mail, you will need a letter of acceptation of
your candidature to our Graduation Programa in order to ask for financial
support (tickets and other details for your stay here). In this
way, it is important now to send you this document. Our Secretary, Celina,
.ill send it to you by email.
The next step would be the choice of your research line that is done in
the presence of a commission that will discuss and decide who will be your
supervisor and of course the subject of your PhD thesis. Certainly, the
candidate subject preferences and experience are taken into account. These
will happen only when the canditate is already here.

Please let me know if this steps would be ok for you.

RE: نظرخواهی در مورد ایمیل دريافتی از استادان - lidoma - 29-11-2013

خوب الان من باید برم اونجا؟ چون به حضور من در اونجا تاکید شده چقد احتمال داره رد کنن؟