آکادمیا کافه
کمک هزینه تحصیلی در ایتالیا - نسخه قابل چاپ

+- آکادمیا کافه (https://www.academiacafe.com/pf)
+-- انجمن: کشورها (https://www.academiacafe.com/pf/Forum-%DA%A9%D8%B4%D9%88%D8%B1%D9%87%D8%A7)
+--- انجمن: کشورهای اروپایی (https://www.academiacafe.com/pf/Forum-%DA%A9%D8%B4%D9%88%D8%B1%D9%87%D8%A7%DB%8C-%D8%A7%D8%B1%D9%88%D9%BE%D8%A7%DB%8C%DB%8C)
+---- انجمن: ایتالیا (https://www.academiacafe.com/pf/Forum-%D8%A7%DB%8C%D8%AA%D8%A7%D9%84%DB%8C%D8%A7)
+----- انجمن: تحصیل در ایتالیا (https://www.academiacafe.com/pf/Forum-%D8%AA%D8%AD%D8%B5%DB%8C%D9%84-%D8%AF%D8%B1-%D8%A7%DB%8C%D8%AA%D8%A7%D9%84%DB%8C%D8%A7)
+----- موضوع: کمک هزینه تحصیلی در ایتالیا (/Thread-%DA%A9%D9%85%DA%A9-%D9%87%D8%B2%DB%8C%D9%86%D9%87-%D8%AA%D8%AD%D8%B5%DB%8C%D9%84%DB%8C-%D8%AF%D8%B1-%D8%A7%DB%8C%D8%AA%D8%A7%D9%84%DB%8C%D8%A7)

صفحات 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18

RE: کمک هزینه تحصیلی در ایتالیا - ARNAVAZ - 27-03-2014

درود

دوست عزیز لینک اول دانشگاه پلی میلان هست polinternational
لینک دوم University of Cassino and Southern Lazio

خب مسلما شهریه شون با هم فرق داره !!!!!!!!!!!!!!

(27-03-2014, 09:59 PM)'ali90' نوشته: سلام شهریه ی هر ترم برای همه رشته ها یکسان هست؟
من توی سایت خود دانشگاه نگاه کردم برای دانش آموزان خارجی 3500 یورو هست ولی از رشته نام نبرده
http://www.polinternational.polimi.it/how-to-apply/fees/
ولی توی این سایت برای رشته telecommunication engineering برای هر سال تو این دانشگاه رو زده 805 یورو.
http://www.mastersportal.eu/search/?q=ci-15|di-34|lv-master||5da8d300

RE: کمک هزینه تحصیلی در ایتالیا - ARNAVAZ - 28-03-2014

درود
دوستان پرسیدن در مورد اینکه بورس تامین اجتماعی
تا چه حدی میتونه هزینه های دانشجویی رو پوشش بده: 

تامین اجتماعی هر استانی یه مقداری واسه خودش داره
مثلا میلانو 5000یورو میده تورینو یه مقدار متفاوت دیگه
پس باید دید اول خام پول چقدره
بعد شهریه و خوابگاه (هر دو برای یکسال) رو ازش کم کرده

هر چی موند برای ماهیانه زندگی در نظر بگیرین : خیلی بشه 1 الی 2ماه رو پوشش میده 
حالا باید دید خانواده ساپورتت میکنه برای ماهای باقیمانده 

RE: کمک هزینه تحصیلی در ایتالیا - ali90 - 28-03-2014

(27-03-2014, 11:27 PM)'ARNAVAZ' نوشته: درود
دوست عزیز لینک اول دانشگاه پلی میلان هست polinternational
لینک دوم University of Cassino and Southern Lazio
خب مسلما شهریه شون با هم فرق داره !!!!!!!!!!!!!!

میدونم دوست من منظور من هم فقط دانشگاه پلی تکنیک میلان هست که شهریه مستر تو رشته مخابرات چقدر میشه؟

RE: کمک هزینه تحصیلی در ایتالیا - ARNAVAZ - 28-03-2014

برای دقیق فهمیدن شهریه در هر رشته (در هر دانشگاه و هر کشوری) باید روی رشته مورد نظر کلیک کنید تا رکوایرمنتهای اون رشته رو ببینید یا به صفحه رشته مورد نظر برین

پیروز باشین

(28-03-2014, 08:27 PM)'ali90' نوشته:
میدونم دوست من منظور من هم فقط دانشگاه پلی تکنیک میلان هست که شهریه مستر تو رشته مخابرات چقدر میشه؟

RE: کمک هزینه تحصیلی در ایتالیا - majid66 - 28-03-2014

سلام دوستان...من لیسانسم از دانشگاه غیرانتفاعی مشهد گرفتم رشته آموزش زبان انگلیسی معدلم ۴۷\۱۵ و قصد دارم برای یکی از دانشگاه های ایتالیا در رشته زبان شناسی در مقطع ارشد پذیرش بگیرم اگه لطف کنید کمکم کنید اسامی دانشگاه هایی که این رشته دارند در ایتالیا کدامند و اینکه اگر در آزمون آزاد سفارت بتونم نمره بالا کسب کنم و نمره IELTS بالا داشته باشم شانس گرفتن بورسیه چقدر است آیا دانشگاهی که درس خوندم بخاطر غیرانتفاعی بودنش واسم مشکل ایجاد می کنه؟؟
ببخشید اگه سوالم تکراریه آخه جوابی پیدا نکردم

RE: کمک هزینه تحصیلی در ایتالیا - ahmadpashaei - 30-03-2014

(28-03-2014, 09:13 PM)'majid66' نوشته: سلام دوستان...من لیسانسم از دانشگاه غیرانتفاعی مشهد گرفتم رشته آموزش زبان انگلیسی معدلم ۴۷\۱۵ و قصد دارم برای یکی از دانشگاه های ایتالیا در رشته زبان شناسی در مقطع ارشد پذیرش بگیرم اگه لطف کنید کمکم کنید اسامی دانشگاه هایی که این رشته دارند در ایتالیا کدامند و اینکه اگر در آزمون آزاد سفارت بتونم نمره بالا کسب کنم و نمره IELTS بالا داشته باشم شانس گرفتن بورسیه چقدر است آیا دانشگاهی که درس خوندم بخاطر غیرانتفاعی بودنش واسم مشکل ایجاد می کنه؟؟
ببخشید اگه سوالم تکراریه آخه جوابی پیدا نکردم

سلام.دانشگاه های خوب ایتالیا چندتا بیشتر نیست و بهتره شما خوتون تو سایتشون بگردین چون کار وقتگیریه نسبتا.در مورد بورسیه رشته شما نمیدونم ولی کلا اونها بورسیه استانی نیاز محور به دانشجوهای خارجی میدن و بخش زیادی از هزینه های شما رو پوشش میده.غیرانتفاعی بودن مشکلی ایجاد نمیکنه.نگران نباشید

RE: کمک هزینه تحصیلی در ایتالیا - saaaaam - 16-04-2014

سلام
بچه ها به من کالج کارل البرتو تخفیف 50% شهریه 15000 یورویی داده بنظر شما راهی داره کلا معاف شم یعنی چکار کنم؟ 

اینم متن پذیرشم هست گفته باید 571 یورو فعلا برای ثبتنام واریز کنم بعد نمی دونم کی باید برای ویزا اقدام کنم؟!

نظر شما چیست بنظر شما می ارزد با هزینه 7500 یورو شهریه + هزینه زندگی برم ایتالیا این کالج؟ اخه رنکش هم نتونستم پیدا کنم

لطفا راهنمایی کنید
Dear Mr. Saaaaam,
congratulations!
We are extremely pleased to offer you ADMISSION to the Master in Finance 
for the a.y. 2014-2015.
You succeeded in passing the highly selective admission procedure and 
you were also granted a generous tuition fee waiver.

The admission conditions you were able to achieve are: with the payment 
of the fees € 7.500

We kindly ask you to
a) e-mail us your acceptance or not;
b) confirm enrolment by paying the University admission fee (€ 571). 
The fee must be paid by bank transfer to the Collegio Carlo Alberto ( 
IBAN: IT 47 W 03069 20000 100000060857, motivation: Master admission fee)

You are asked to do so by TUESDAY April 22 at midnight.

I am very pleased to welcome you to our community.
Please feel free to contact us for any further information.

Together with the staff, I look forward to meeting you in September

Elisa Luciano
Director, Master in Finance
Professor, Unito

RE: کمک هزینه تحصیلی در ایتالیا - M1KE - 25-04-2014

این دانشگاه اینطور که در سایتش نگاه کردم در سال 2004 تاسیس شده و ساختمان اون قبلن یک مدرسه بوده که به کالج تغییر کاربری دادنش. اشاره شده که برخی از استادهاشون رو گاهی از دانشگاه تورینو دعوت می کنند. با توجه به اینکه زمان زیادی از تاسیس اون نمی گذره طبیعی هست که اطلاعات زیادی از اون برای رتبه بندی اش هنوز وجود نداشته ولی بعید می دونم بتونه به این زودی ها جایی بین 2000 دانشگاه برتر دنیا پیدا کنه.

با در نظر گرفتن هزینه های زندگی + هزینه 50 درصد ثبت نام + رتبه نه چندان جالب به نظرم این دانشگاه ارزش ادامه تحصیل رو چه از نظر علمی و چه از نظر مالی نداره و اگر در یکی از دانشگاه های تهران ارشدتون رو بخونید بهتر هست.

RE: کمک هزینه تحصیلی در ایتالیا - ahmadpashaei - 25-04-2014

(16-04-2014, 12:33 AM)'saaaaam' نوشته: سلام
بچه ها به من کالج کارل البرتو تخفیف 50% شهریه 15000 یورویی داده بنظر شما راهی داره کلا معاف شم یعنی چکار کنم؟ 
اینم متن پذیرشم هست گفته باید 571 یورو فعلا برای ثبتنام واریز کنم بعد نمی دونم کی باید برای ویزا اقدام کنم؟!
نظر شما چیست بنظر شما می ارزد با هزینه 7500 یورو شهریه + هزینه زندگی برم ایتالیا این کالج؟ اخه رنکش هم نتونستم پیدا کنم
لطفا راهنمایی کنید
Dear Mr. Saaaaam,
congratulations!
We are extremely pleased to offer you ADMISSION to the Master in Finance 
for the a.y. 2014-2015.
You succeeded in passing the highly selective admission procedure and 
you were also granted a generous tuition fee waiver.
The admission conditions you were able to achieve are: with the payment 
of the fees € 7.500
We kindly ask you to
a) e-mail us your acceptance or not;
b) confirm enrolment by paying the University admission fee (€ 571). 
The fee must be paid by bank transfer to the Collegio Carlo Alberto ( 
IBAN: IT 47 W 03069 20000 100000060857, motivation: Master admission fee)
You are asked to do so by TUESDAY April 22 at midnight.
I am very pleased to welcome you to our community.
Please feel free to contact us for any further information.
Together with the staff, I look forward to meeting you in September
Elisa Luciano
Director, Master in Finance
Professor, Unito

سلام.
اگر هدفتون فقط تجربه زندگی در خارج باشه و مشکل هزینه هم ظاهرا ندارید خوب برید ولی در نظر داشته باشه با توصیفات M1KE من آینده ای نمی بینم برای فارغ التحصیلای خارجی.البته اینم اصلا دانشگاه نیست بلکه یک کالج تازه تاسیس هست و عجیبه شهریه به این سنگینی و در حد دانشگاه های بزرگ دنیا داره.دانشگاه های بسیار معتبر ایتالیا شهریه هایی کمتر از 3300 یورو در سال دارن که اونم برای دانشجویان ایرانی کم درآمد بخشیده میشه.
برای رفتن عجله نکنید.

RE: کمک هزینه تحصیلی در ایتالیا - M1KE - 25-04-2014

در کشورهای خارجی موسسه/کالج های خصوصی زیادی از این نوع وجود داره که حالت Joint بین چند شرکت و یک دانشگاه معروفی رو دارند و یک سری رشته هایی رو تعریف می کنند که گاهی بخشی از کارآموزی ها یا کارهای تحقیقی شون رو می فرستن به اون شرکت ها و ممکنه هزینه های تحصیل رو هم همون شرکت ها بدهند. از این طرف و اونطرف هم استاد دعوت می کنند و خیلی هاشون هم همون کارمندهای قدیمی تر و باتجربه اون شرکت ها هستند که یک سری موارد کاربردی رو آموزش می دهند.

این نوع مراکز آموزشی فقط در صورتی ارزش وقت گذاشتن رو دارند که شما از نظر تحصیلی اشباع شده باشید و قصد ادامه تحصیل نداشته باشید و اون دانشگاه هم به شما RA داده باشه و در ازای کار پژوهشی که شما انجام میدین به شما پول بده. یعنی شما چیزی از جیب خودتون در اون مدت خرج نکنید. به این شکل شما این تجربه دو ساله رو می تونید در قسمت "سابقه کار" و نه در قسمت "تحصیلات" رزومه تون اشاره کنید. یعنی فرض رو بر این بگذارید که در اون 2 سال در حال انجام یک کار پژوهشی در یک موسسه ای بودین و نه در حال مدرک تحصیلی گرفتن. شاید در آینده هم تونستین با همون شرکت هایی که با این مرکز آموزشی Joint هستند ارتباط تون رو قوی تر کنید و در اونها مشغول کار بشین یا در همین مرکز آموزشی مشغول آموزش یک عده دیگه بشین.

در مجموع اگر همچنان قصد ادامه تحصیل و بهبود سطح علمی خودتون رو داشته باشید تحصیل در این مراکز گمنام شما رو از هدفتون باز میداره و یک جور وقفه ایجاد می کنه ولی اگر از ادامه تحصیل به هر دلیل اشباع شدین و دنبال اون هستین که در کشورهای خارجی یک تجربه کاری داشته باشید این نوع موسسه ها به شرط مجانی بودن و حقوق دادن به شما می تونند به صورت بالقوه یک فرصتی رو فراهم کنند.