آکادمیا کافه
نظرخواهی در مورد ایمیل دريافتی از استادان - نسخه قابل چاپ

+- آکادمیا کافه (https://www.academiacafe.com/pf)
+-- انجمن: دریافت پذیرش (https://www.academiacafe.com/pf/Forum-%D8%AF%D8%B1%DB%8C%D8%A7%D9%81%D8%AA-%D9%BE%D8%B0%DB%8C%D8%B1%D8%B4)
+--- انجمن: شهریه، کمک هزینه و تماس با استادان (https://www.academiacafe.com/pf/Forum-%D8%B4%D9%87%D8%B1%DB%8C%D9%87%D8%8C-%DA%A9%D9%85%DA%A9-%D9%87%D8%B2%DB%8C%D9%86%D9%87-%D9%88-%D8%AA%D9%85%D8%A7%D8%B3-%D8%A8%D8%A7-%D8%A7%D8%B3%D8%AA%D8%A7%D8%AF%D8%A7%D9%86)
+--- موضوع: نظرخواهی در مورد ایمیل دريافتی از استادان (/Thread-%D9%86%D8%B8%D8%B1%D8%AE%D9%88%D8%A7%D9%87%DB%8C-%D8%AF%D8%B1-%D9%85%D9%88%D8%B1%D8%AF-%D8%A7%DB%8C%D9%85%DB%8C%D9%84-%D8%AF%D8%B1%D9%8A%D8%A7%D9%81%D8%AA%DB%8C-%D8%A7%D8%B2-%D8%A7%D8%B3%D8%AA%D8%A7%D8%AF%D8%A7%D9%86)

RE: نظرخواهی در مورد ایمیل دريافتی از استادان - amirrainyman - 21-11-2014

دوستان من دانشجوی ترم سه ارشد هستم واسه موضوع پایان نامه یه سری مکاتباتی با یه استاد تو ولز داشتم که فوق العاده قویه تو کارش و خیلی خوب و جامع بهم جواب داد . حالا بعد چند ماه بازم چند تا ایده داشتم که باهاش مطرح کردم و اونم چندتا ایده داد و تو میل آخر صراحتا گفت که موضوع پایان نامت خیلی جالبه و دوست داره نتایج کارامو ببینه دقیقا با این عبارت تو میل آخر
So you have an interesting project - I will be interested to see some of the results from your work
میخوام بدونم با توجه به علاقه مندی ایشون چقدر میتونم رو پذیرش حساب کنم؟
یا اینکه بهش پیشنهاد استاد مشاور شدن بدم چه طوره؟ کلا فضا رو به چه سمتی ببرم که تهش کارم واسه phd ردیف شه اونجا؟ ممنو

RE: نظرخواهی در مورد ایمیل دريافتی از استادان - Andre - 21-11-2014

(21-11-2014, 06:21 PM)'amirrainyman' نوشته: دوستان من دانشجوی ترم سه ارشد هستم واسه موضوع پایان نامه یه سری مکاتباتی با یه استاد تو ولز داشتم که فوق العاده قویه تو کارش و خیلی خوب و جامع بهم جواب داد . حالا بعد چند ماه بازم چند تا ایده داشتم که باهاش مطرح کردم و اونم چندتا ایده داد و تو میل آخر صراحتا گفت که موضوع پایان نامت خیلی جالبه و دوست داره نتایج کارامو ببینه دقیقا با این عبارت تو میل آخر
So you have an interesting project - I will be interested to see some of the results from your work
میخوام بدونم با توجه به علاقه مندی ایشون چقدر میتونم رو پذیرش حساب کنم؟
یا اینکه بهش پیشنهاد استاد مشاور شدن بدم چه طوره؟ کلا فضا رو به چه سمتی ببرم که تهش کارم واسه phd ردیف شه اونجا؟ ممنو

ببینید پذیرش از دانشگاههای UK خیلی به استاد مربوط نیست و فقط میتونید ایشون رو به عنوان Potential Supervisor مطرح کنید. در مورد پذیرش باهاشون صحبت کنید و بگید که در طی این مدت همکاری با ایشون رو Beneficial یافته اید و دوست دارید که موضوعی مشابه رو تحت نظارت ایشون به عنوان Thesis مقطح Phd بگذرونید.  اگر مرتبه علمی و سابقه حضور ایشون در اون دانشگاه زیاد باشه، شاید بتونن تأثیر مثبتی (توجه کنید فقط مثبت) در پذیرش بذارن. در کل UK در بورس کردن دانشجوهای خارجی الویتهایی مثل Chinna، Bangladesh، India و Pakistan و سایر کشورهای آسیایی ای که خوشان سهم اعظمی در بورس کردن دانشجویان دارند (منظور این است که دولت این کشورها حمایت خاصی را از دانشجویان کشور خودشان انجام می دهد). ناگفته نماند که بالاترین رتبه را در میان دانشگاهها ولز  Cardiff University دارد که رتبه ای حدود 394 (بر اساس سایت webometrics) دارد. حالا اگر رزومه خوبی دارین و حمایت استاد هم که دارین. می تونید اپلای کنید و منتظر نتیجه باشید. 

RE: نظرخواهی در مورد ایمیل دريافتی از استادان - atefeh_J - 01-12-2014

با سلام
در جواب این استاد خوبه بگم اسمش را در اپلیکیشن فرم بیارم؟
یا این یک نوع تمپلت است؟
Thank you for your interest in my research. I will review your application once it is complete and you will receive a formal answer from the Department around March 2015.

RE: نظرخواهی در مورد ایمیل دريافتی از استادان - Andre - 01-12-2014

به احتمال زیاد تمپلیت هست. اسمشون رو بیارید چون مشخصه که دانشجو نیاز دارن. اما دیگه زیاده روی نکنید که مثلاً در SOP بنویسید که اگر من تحت راهنمایی ایشون کار کنم خیلی امکانات فراهم میشه و ... .

RE: نظرخواهی در مورد ایمیل دريافتی از استادان - atefeh_J - 03-12-2014

(01-12-2014, 11:24 PM)'Andre' نوشته: به احتمال زیاد تمپلیت هست. اسمشون رو بیارید چون مشخصه که دانشجو نیاز دارن. اما دیگه زیاده روی نکنید که مثلاً در SOP بنویسید که اگر من تحت راهنمایی ایشون کار کنم خیلی امکانات فراهم میشه و ... .

ممنونم از پاسخ
من ازشون پرسیدم که اسمشان را می تونم به عنوان استاد راهنما بنویسم تو اپلیکشین فرم و Sop . ایشون هم گفتن اکی است بنویس!!

RE: نظرخواهی در مورد ایمیل دريافتی از استادان - mina_kh - 05-12-2014

دوستان نظرتون در مورد این ایمیل چی هست؟ میشه به فاند هم امیدوار باشم؟
در ضمن نمی دونم چه جوابی بدم، منظورش از اینکه گفته هر چی نیاز داری بگو چی هست؟
من برای مصاحبه هم اماده نیستم فورا که نمیگه بیا صحبت کن؟
Dear Mina,
Thanks for your interest. I'd like you to apply to our Ph.D. program.
Please tell me what you need. Shall we have a teleconf?
Regards

RE: نظرخواهی در مورد ایمیل دريافتی از استادان - atefeh_J - 05-12-2014

(05-12-2014, 09:08 PM)'mina_kh' نوشته: دوستان نظرتون در مورد این ایمیل چی هست؟ میشه به فاند هم امیدوار باشم؟
در ضمن نمی دونم چه جوابی بدم، منظورش از اینکه گفته هر چی نیاز داری بگو چی هست؟
من برای مصاحبه هم اماده نیستم فورا که نمیگه بیا صحبت کن؟
Dear Mina,
Thanks for your interest. I'd like you to apply to our Ph.D. program.
Please tell me what you need. Shall we have a teleconf?
Regards

وقتی استادی شمارا دعوت به مصاحبه می کنه یعنی هم دانشجو میخواد و هم فاند داره! خب شما هم نباید راحت از دستش بدی چون تو فرایند اپلای شاید کم باشند استادایی از این نوع که دعوت به مصاحبه کنن.
به نظر من از الان خودت را برای مصاحبه آماده کن و بهش بگو من خیلی خوشحال میشم که با شما صحبت کنم تاریخ مصاحبه را هم اگه ازت پرسید نذار خیلی فاصله بیفته. اصلا هم مشکلی نیست و خیلی راحته فقط نباید استرس داشته باشی!

RE: نظرخواهی در مورد ایمیل دريافتی از استادان - mina_kh - 11-12-2014

دوستان من یه ایمیل دریافت کردم که ازم می خواست با هام مصاحبه کنه. منم گفتم موافقم ولی دیگه خبری نشد!
الان چیکار کنم؟ یعنی سرشون شلوغ هست یا منصرف شدن؟ Sad

RE: نظرخواهی در مورد ایمیل دريافتی از استادان - Andre - 11-12-2014

(11-12-2014, 05:42 PM)'mina_kh' نوشته: دوستان من یه ایمیل دریافت کردم که ازم می خواست با هام مصاحبه کنه. منم گفتم موافقم ولی دیگه خبری نشد!
الان چیکار کنم؟ یعنی سرشون شلوغ هست یا منصرف شدن؟ Sad

راجع به تاریخ و زمان مناسب صحبت کرده بودید!؟ میتونید ایمیل بزنید و بپرسید که چه زمانی رو مناسب می دونن که باهاتون صحبت کنند. پایان سال هست و اساتید به شکلهای مختلفی درگیر مسائل شخصی اند.

RE: نظرخواهی در مورد ایمیل دريافتی از استادان - mina_kh - 11-12-2014

(11-12-2014, 06:04 PM)'Andre' نوشته:
راجع به تاریخ و زمان مناسب صحبت کرده بودید!؟ میتونید ایمیل بزنید و بپرسید که چه زمانی رو مناسب می دونن که باهاتون صحبت کنند. پایان سال هست و اساتید به شکلهای مختلفی درگیر مسائل شخصی اند.

بله پرسیده بودم چه زمانی می خوان مصاحبه کنند....