آکادمیا کافه
نظرخواهی در مورد ایمیل دريافتی از استادان - نسخه قابل چاپ

+- آکادمیا کافه (https://www.academiacafe.com/pf)
+-- انجمن: دریافت پذیرش (https://www.academiacafe.com/pf/Forum-%D8%AF%D8%B1%DB%8C%D8%A7%D9%81%D8%AA-%D9%BE%D8%B0%DB%8C%D8%B1%D8%B4)
+--- انجمن: شهریه، کمک هزینه و تماس با استادان (https://www.academiacafe.com/pf/Forum-%D8%B4%D9%87%D8%B1%DB%8C%D9%87%D8%8C-%DA%A9%D9%85%DA%A9-%D9%87%D8%B2%DB%8C%D9%86%D9%87-%D9%88-%D8%AA%D9%85%D8%A7%D8%B3-%D8%A8%D8%A7-%D8%A7%D8%B3%D8%AA%D8%A7%D8%AF%D8%A7%D9%86)
+--- موضوع: نظرخواهی در مورد ایمیل دريافتی از استادان (/Thread-%D9%86%D8%B8%D8%B1%D8%AE%D9%88%D8%A7%D9%87%DB%8C-%D8%AF%D8%B1-%D9%85%D9%88%D8%B1%D8%AF-%D8%A7%DB%8C%D9%85%DB%8C%D9%84-%D8%AF%D8%B1%D9%8A%D8%A7%D9%81%D8%AA%DB%8C-%D8%A7%D8%B2-%D8%A7%D8%B3%D8%AA%D8%A7%D8%AF%D8%A7%D9%86)

RE: نظرخواهی در مورد ایمیل دريافتی از استادان - mgorji - 10-08-2015

(10-08-2015, 10:40 AM)Torkan نوشته: درود

دوست من این استاد در NYU کار میکرده ولی حالا در دو دانشگاه فلورانس و دانشگاهی در برزیل کار میکنه. شما اگر واقعا علاقه دارید، ایشون نظرش مثبت هست.
ایشون گفتن  اگر شما بخواهید میتونه شما رو معرفی کنه برای SCHOLARSHIP یکساله که دانشگاه خواهد داد. (به نظر استاد خودش فاند نداره). البته نگران سالهای بعد هم نباید بود چون معمولا اگر دانشجوی خوبی باشید بهتون فاند اختصاص داده میشه. یعنی خوب کار کنید استاد خودش تلاش میکنه RA جور کنه براتون.
اگر واقعا علاقه دارید به کارهاش یک ایمیل تشکر بزنید بابت اینکه شما رو در نظر گرفته و بگید دقیقا باید چیکار کنید. از کجا باید شروع کنید(حالا چه اپلای و چه کارهای دیگه)

بااحترام،
ترکان

دوست گرامی ممنون از پاسخ شما
راستش من یا برای دکترا اقدام نمی کنم یا باید تا حد زیادی خیالم از بابت هزینه ها آسوده باشه راستش من اولین بار هست که برای استادها ایمیل می زنم و خیلی با ادبیاتشون آشنایی ندارم مثلا چرا این استاد به این موضوعی که شما می فرمایید (خوب کار کنید استاد خودش تلاش میکنه RA جور کنه براتون.) مستقیم اشاره ای نکردن دلیلش اینه که مثل بعضی از اساتید ما کلاس میذارن یا کلا همیشه مبهم حرف میزنند؟ اگر ایشون بعد از این یک سال نتونستند برای من RA جور کنند تکلیف چیست؟  Confused

مثلا بعضی از اساتید جواب دادن که 
Unfortunately I don't have any position available for PhD students this fall in my research group.   
خوب یعنی اینکه اگر من زمان دیگه ای اقدام کنم شانسی دارم یا کلا ایشون نظرشون منفی است؟ یعنی نه محترمانه گفتن؟Undecided
ممنون از 

RE: نظرخواهی در مورد ایمیل دريافتی از استادان - Torkan - 10-08-2015

(10-08-2015, 09:33 PM)mgorji نوشته: دوست گرامی ممنون از پاسخ شما
راستش من یا برای دکترا اقدام نمی کنم یا باید تا حد زیادی خیالم از بابت هزینه ها آسوده باشه راستش من اولین بار هست که برای استادها ایمیل می زنم و خیلی با ادبیاتشون آشنایی ندارم مثلا چرا این استاد به این موضوعی که شما می فرمایید (خوب کار کنید استاد خودش تلاش میکنه RA جور کنه براتون.) مستقیم اشاره ای نکردن دلیلش اینه که مثل بعضی از اساتید ما کلاس میذارن یا کلا همیشه مبهم حرف میزنند؟ اگر ایشون بعد از این یک سال نتونستند برای من RA جور کنند تکلیف چیست؟  Confused

مثلا بعضی از اساتید جواب دادن که 
Unfortunately I don't have any position available for PhD students this fall in my research group.   
خوب یعنی اینکه اگر من زمان دیگه ای اقدام کنم شانسی دارم یا کلا ایشون نظرشون منفی است؟ یعنی نه محترمانه گفتن؟Undecided
ممنون از 

درود

ببخشید من با ایفون جواب میدم، نمیتونم کامل تر جواب بدم.

شما برای مستر اپلای میکنید؟ پس چرا استاد نوشته "If you have any interest I might find 1 year scholarship and introduce you to the Ph.D program"

من فکر کردم واسه مقطع دکترا میخواید درخواست بدید؟ اگر برای مقطع ارشد هست، شک نکنید واسه رفتن. اگر استاد بگه فاند دارم و میتونم بهت بدم که خیلی خوبه. متاسفانه درصد گرفتن ra به خصوص در ترم اول توسط اساتید برای مقطع ارشد خیلی کم هست نسبت به دکترا. هیچ وقت استاد نمیاد تضمین کنه بگه سال بعد فاند دارم! میگه امسال قطعا ندارم. چیزی رو که قطعی هست رو میگن.
دقت کنید بنده گفتم معمولا. خیلی از دوستان بودن که هر وقت فاند گرفتند و خوب کار کردند، برای ترمهای بعدی هم حتما فاندشون جور شده. اینکه فاند قطع بشه خیلی مورد نادر هست. ولی اینکه بدون هزینه بخواید ریسک کنید برید به امید فاندهای سال بعد، بله باید هم نگران باشید.
فاند RA به پارامترهای زیادی از جمله قبول شدن پروپوزال بستگی داره.

شما نگران نباشید، فقط جوابی رو که گرفتید بذارید اینجا تا دوستان براتون تحلیلش بکنن.

سوال دومتون یعنی نه محترمانه گفتن. خوب شما که روی این جواب حساب نمیکنی منتظر بمونین یک سال بعد دوباره ایمیل بزنید!!
همین که سیگنال منفی رو دریافت کردید فوری باید برید دنبال اساتید دیگر.

در ضمن متن ایمیل هم اگر خواستید بذارید در قسمت "ایمیل ارسال بده به اساتید" تا ببینیم مشکلی چیزی نداشته باشه. ادامه بدید ایمیل زدن رو.

بااحترام،
ترکان

RE: نظرخواهی در مورد ایمیل دريافتی از استادان - mgorji - 10-08-2015

(10-08-2015, 09:49 PM)Torkan نوشته: درود

ببخشید من با ایفون جواب میدم، نمیتونم کامل تر جواب بدم.

شما برای مستر اپلای میکنید؟ پس چرا استاد نوشته "If you have any interest I might find 1 year scholarship and introduce you to the Ph.D program"

من فکر کردم واسه مقطع دکترا میخواید درخواست بدید؟ اگر برای مقطع ارشد هست، شک نکنید واسه رفتن. اگر استاد بگه فاند دارم و میتونم بهت بدم که خیلی خوبه. متاسفانه درصد گرفتن ra به خصوص در ترم اول توسط اساتید برای مقطع ارشد خیلی کم هست نسبت به دکترا. هیچ وقت استاد نمیاد تضمین کنه بگه سال بعد فاند دارم! میگه امسال قطعا ندارم. چیزی رو که قطعی هست رو میگن.
دقت کنید بنده گفتم معمولا. خیلی از دوستان بودن که هر وقت فاند گرفتند و خوب کار کردند، برای ترمهای بعدی هم حتما فاندشون جور شده. اینکه فاند قطع بشه خیلی مورد نادر هست. ولی اینکه بدون هزینه بخواید ریسک کنید برید به امید فاندهای سال بعد، بله باید هم نگران باشید.
فاند RA به پارامترهای زیادی از جمله قبول شدن پروپوزال بستگی داره.

شما نگران نباشید، فقط جوابی رو که گرفتید بذارید اینجا تا دوستان براتون تحلیلش بکنن.

سوال دومتون یعنی نه محترمانه گفتن. خوب شما که روی این جواب حساب نمیکنی منتظر بمونین یک سال بعد دوباره ایمیل بزنید!!
همین که سیگنال منفی رو دریافت کردید فوری باید برید دنبال اساتید دیگر.

در ضمن متن ایمیل هم اگر خواستید بذارید در قسمت "ایمیل ارسال بده به اساتید" تا ببینیم مشکلی چیزی نداشته باشه. ادامه بدید ایمیل زدن رو.

بااحترام،
ترکان

نه دوست خوبم من برای دکتر اقدام می کنم این رو صراحتا در ایمیلی که به استاد زدم گفتم

RE: نظرخواهی در مورد ایمیل دريافتی از استادان - delbina - 18-08-2015

سلام دوستان
من هنوز نمره زبان ندارم و دارم برای آیلتس و جی ار ایی میخونم، و میخوام تا ماه دیگه ایلتس بدم و ماه بعدش جی ار ایی، الان یکی از اساتیدامریکا گفتن :
Did you take the TOEFL and GRE. If yes, what are your scores?
من چی بگم؟؟ بگم دارم واسه ایتس میخونم طوریه؟؟ لطفا راهنمایی کنید
با سپاس

RE: نظرخواهی در مورد ایمیل دريافتی از استادان - nasim1234 - 18-08-2015

(18-08-2015, 01:27 AM)delbina نوشته: سلام دوستان
من هنوز نمره زبان ندارم و دارم برای آیلتس و جی ار ایی میخونم، و میخوام تا ماه دیگه ایلتس بدم و ماه بعدش جی ار ایی، الان یکی از اساتیدامریکا گفتن :
Did you take the TOEFL and GRE. If yes, what are your scores?
من چی بگم؟؟ بگم دارم واسه ایتس میخونم طوریه؟؟ لطفا راهنمایی کنید
با سپاس

دانشکده ای که میخواین اپلای کنین ایلتس رو قبول می کنه؟‌سایت دانشکده رو چک کنین. اگر نمیکنه خب باید تافل بدین در صورتی که این دانشکده جزو اهدافتون هست. اگر هم قبول میکنن که مشکلی نیست اگه بگین آیلتس میدم بزودی.
ضمنا اشکالی نداره بگین نه هنوز امتحان ندادم! اگر وقت گرفتین بگین رزرو کردم برای ماه آینده.  اگر قبلا دادین منقضی شده میتونین نمرش رو بگین ولی بگین دارم یکی دیگه هم میدم. اگر م نمرش رو نمیخواین بگین باز اکیه که اصلا اشاره نکنین!
اساتید مشتاق دونستن نمره speaking‌هستن معمولا به خاطر اینکه بدونن TA‌خوبی میشین یا نه.

RE: نظرخواهی در مورد ایمیل دريافتی از استادان - lastella - 18-08-2015

سلام دوستان
به نظر شما من باید به این ایمیل چه جوابی بدم؟ فقط تشکر کنم؟
در انتهای ایمیل هم توضیحات کاملی درباره ی گروه و مقدار حقوقی که میدن و... نوشته
خیلی ممنونم Smile

Thank you for your interest in our PhD program.  We are very excited about our new research group at the ETH Institute for Astronomy in star and planet formation.  At the moment, we do not have an open position for a new PhD student.  However there is a chance that one will become available later in the year.  Appended below is the advertisement used to solicit applications from the previous year.   Please feel free to provide the requested information and in the case that a position becomes available we will contact you as soon as possible.  If you are ever in the Zurich area and wish to visit our group, please do not hesitate to contact me.   More information about our group can be found at: http://www.astro.ethz.ch/meyer
For more information also see: http://www.astro.ethz.ch/education/Doctoral_School.
With best wishes,

RE: نظرخواهی در مورد ایمیل دريافتی از استادان - Torkan - 19-08-2015

(18-08-2015, 09:49 PM)lastella نوشته: سلام دوستان
به نظر شما من باید به این ایمیل چه جوابی بدم؟ فقط تشکر کنم؟
در انتهای ایمیل هم توضیحات کاملی درباره ی گروه و مقدار حقوقی که میدن و... نوشته
خیلی ممنونم Smile

Thank you for your interest in our PhD program.  We are very excited about our new research group at the ETH Institute for Astronomy in star and planet formation.  At the moment, we do not have an open position for a new PhD student.  However there is a chance that one will become available later in the year.  Appended below is the advertisement used to solicit applications from the previous year.   Please feel free to provide the requested information and in the case that a position becomes available we will contact you as soon as possible.  If you are ever in the Zurich area and wish to visit our group, please do not hesitate to contact me.   More information about our group can be found at: http://www.astro.ethz.ch/meyer
For more information also see: http://www.astro.ethz.ch/education/Doctoral_School.
With best wishes,

درود

بله دیگه چیز خاصی نگفته. موکول کرده به سال بعد. شما تشکر کنید و بگید که خیلی lمشتاق هستید که به گروه بپیوندید.

بااجترام،
ترکان

RE: نظرخواهی در مورد ایمیل دريافتی از استادان - mgorji - 26-08-2015

سلام
دوستان این پاسخ از طرف یک استاد یعنی نمی تونه در پذیرش شما نقش ایفا کنه و فاند نداره؟
I understand that your research interest meets my research field
If Soka University admits your entrance, I will be able to be your supervisor for the Ph.D course.

I must add that academic year starts from April in Japan, so you need hurry if you apply the spring semester 2016.
You can contact Mr. Kawano for the detailed information.
 ممنون از شما

RE: نظرخواهی در مورد ایمیل دريافتی از استادان - blur - 26-08-2015

(26-08-2015, 11:01 AM)mgorji نوشته: سلام
دوستان این پاسخ از طرف یک استاد یعنی نمی تونه در پذیرش شما نقش ایفا کنه و فاند نداره؟
I understand that your research interest meets my research field
If Soka University admits your entrance, I will be able to be your supervisor for the Ph.D course.

I must add that academic year starts from April in Japan, so you need hurry if you apply the spring semester 2016.
You can contact Mr. Kawano for the detailed information.
 ممنون از شما

یعنی اینکه تصمیم اصلی رو دانشگاه در مورد پذیرش می گیره و استاد نقش خاصی نداره. ولی اگر شما پذیرش رو گرفتین ایشون می تونن سوپروایزر شما باشن. در مورد فاند حرفی نزده.

RE: نظرخواهی در مورد ایمیل دريافتی از استادان - habib_nobakht - 31-08-2015

استاد توی ایمیل اول گفت: شما می تونید وارد مقطع ارشد بهداشت روانی شوید و زیر نظر من روی XXX تحقیق کنید.
من گفتم: دانشگاه شما که این رشته رو نداره و ......
ایشون تو ایمیل دومش فرستاد:

Hi,
We have «under construction» a full-time program starting in august 2016. There will also be an upstart of our ordinary, part-time (4 years), programs next fall. Admission to these programs is based on you having some sort of bachelor that is health related (nursing, social work, physiotherapy and so on).  

For more information, you may contact 
 Mr. YYY

If this seems like something that is within reach for you, we can come back to the details on the masterprogram and how one could do studies on XXX within this framework.

Best regards

منظور استاد از جمله ی آخر چی هست؟
به نظرتون این ایمیل چه قدر تضمین کننده ی پذیرش هست؟
استاد کاملا موافق به نظر می رسه. این طور نیست؟

نکته: XXX موضوع تحقیقی هست که خیلی کم روش کار شده و فکر کنم استاد به خاطر همین ازم خوشش اومده.