آکادمیا کافه
نظرخواهی در مورد ایمیل دريافتی از استادان - نسخه قابل چاپ

+- آکادمیا کافه (https://www.academiacafe.com/pf)
+-- انجمن: دریافت پذیرش (https://www.academiacafe.com/pf/Forum-%D8%AF%D8%B1%DB%8C%D8%A7%D9%81%D8%AA-%D9%BE%D8%B0%DB%8C%D8%B1%D8%B4)
+--- انجمن: شهریه، کمک هزینه و تماس با استادان (https://www.academiacafe.com/pf/Forum-%D8%B4%D9%87%D8%B1%DB%8C%D9%87%D8%8C-%DA%A9%D9%85%DA%A9-%D9%87%D8%B2%DB%8C%D9%86%D9%87-%D9%88-%D8%AA%D9%85%D8%A7%D8%B3-%D8%A8%D8%A7-%D8%A7%D8%B3%D8%AA%D8%A7%D8%AF%D8%A7%D9%86)
+--- موضوع: نظرخواهی در مورد ایمیل دريافتی از استادان (/Thread-%D9%86%D8%B8%D8%B1%D8%AE%D9%88%D8%A7%D9%87%DB%8C-%D8%AF%D8%B1-%D9%85%D9%88%D8%B1%D8%AF-%D8%A7%DB%8C%D9%85%DB%8C%D9%84-%D8%AF%D8%B1%D9%8A%D8%A7%D9%81%D8%AA%DB%8C-%D8%A7%D8%B2-%D8%A7%D8%B3%D8%AA%D8%A7%D8%AF%D8%A7%D9%86)

RE: نظرخواهی در مورد ایمیل دريافتی از استادان - raminz - 22-08-2017

(22-08-2017, 10:45 PM)fatima204 نوشته: دوستان سه تا سوال
به اساتیدی که میگن سلف فاند بیا چی جواب بدیم کلا باهاشون مکاتبرو ادامه ندیم یا بهشون بگیم میشه جاییو معرفی کنی بهش که من ازش فاند بگیرم یا مثلا یکی از دوستان می گفت در این شرایط بگو آگر کسی میشناسی در این حوزه که فاند دارهدبه من معرفی کن یا ...
 و بنظرتون اینم تمپلیته؟
Thank you for your email. In order for me to consider you for a position in my group, you must apply to our program.  Once you have done that, let me know and I will look carefully at your file. You can find links to the online application by going to the Department of Chemistry webpage and looking under the Grad tab
این قسمتش امیدوار کننده هست یا نه؟

کلا به اساتیدی امیدوار باشیم که میگن اسکایپ کنیم یا ریزنمره بفرستو این جور چیزا؟
خیلی ممنونم (در مورد کانادا و آمریکا )

والا استادی که میگه سلف فاند بیا خیلی به درد نمیخوره! اینی که ازش کمک بخوای یا بگی کسی رو معرفی کنه حقیقتاً فکر نمیکنم تأثیری داشته باشه. البته میتونی بهشون بگی ها ولی بعید میدونم نتیجه خاصی بده.

شما توی میل رزومه هم فرستادی؟ اگه طرف رزومه رو حتی یه نگاه هم نکرده (اگه نگاه کرده باشه مثلاً میگه چه بک گراند و رزومه خوبی داری و یه کم تعریف میکنه)، پس اینی هم که گفته بعد اپلای بهم خبر بده الکیه. خیلی رو اینجور جوابا نمیشه حساب کرد. حتی اگه تمپلیت هم نباشه، جواب قانع کننده ای برای اپلای نیست. ازش بپرس ببین میتونی اسمش رو به عنوان potential advisor توی SOP بیاری.

اگه روند ایمیل زدن به اسکایپ بکشه که خیلی خوبه. چون اساتید بیکار نیستن با هر کسی حرف بزنن. اگه واسه کسی وقت میزارن معنیش اینه که تا حدی قبولش دارن.

RE: نظرخواهی در مورد ایمیل دريافتی از استادان - raminz - 22-08-2017

(22-08-2017, 10:56 PM)shapol46 نوشته: سلام دوستان
جواب استاد رو چی بدم که خیلی محترمانه باشه. ی جوری بگم که منم لوکینگ فوروارد همینم!
Good luck with your submission and I look forward to welcoming you here and helping you through your PhD.

مرسی

مثلاً میشه گفت:

.Thank you very much. I eagerly look forward to joining your research group and working under your supervision.
I believe that becoming a part of your research team would be a great opportunity for me to achieve my academic goals

RE: نظرخواهی در مورد ایمیل دريافتی از استادان - Torkan - 23-08-2017

(22-08-2017, 10:45 PM)fatima204 نوشته: دوستان سه تا سوال
به اساتیدی که میگن سلف فاند بیا چی جواب بدیم کلا باهاشون مکاتبرو ادامه ندیم یا بهشون بگیم میشه جاییو معرفی کنی بهش که من ازش فاند بگیرم یا مثلا یکی از دوستان می گفت در این شرایط بگو آگر کسی میشناسی در این حوزه که فاند دارهدبه من معرفی کن یا ...
 و بنظرتون اینم تمپلیته؟
Thank you for your email. In order for me to consider you for a position in my group, you must apply to our program.  Once you have done that, let me know and I will look carefully at your file. You can find links to the online application by going to the Department of Chemistry webpage and looking under the Grad tab
این قسمتش امیدوار کننده هست یا نه؟

کلا به اساتیدی امیدوار باشیم که میگن اسکایپ کنیم یا ریزنمره بفرستو این جور چیزا؟
خیلی ممنونم (در مورد کانادا و آمریکا )

پست رو دادم تا کاملا حرف رامین رو تایید کنم معلومه تجربه داره در این موارد.
این جواب هم از دید من تمپلیته

RE: نظرخواهی در مورد ایمیل دريافتی از استادان - fatima204 - 23-08-2017

دوستان ببخشید یه سوال دارم یکی اینکه الان میشه به این جواب اعتماد کرد؟ من به یه استاد ایمیل زدم تمپلیت فرستاد
در ایمیل بعد من گفتم نظرتو بگو گفت رزومت خوبه شانست خوبه اپلای کن
دوباره من میل زدم پذیرش دانشگاه مهم نیست کار زیر نظرتومهمه اگر پذیرفته بشم چقدر شانس دارم بیا تویه لب تو
اینو زده
Sure! if you are interested in working in my lab and willing to work hard, I would be glad to take you.

من نمیدونم کی باید مطمین شم ؟
البته ایشون یه خانم هندی هستن

مرسی

RE: نظرخواهی در مورد ایمیل دريافتی از استادان - raminz - 23-08-2017

(23-08-2017, 07:02 PM)fatima204 نوشته: دوستان ببخشید یه سوال دارم یکی اینکه الان میشه به این جواب اعتماد کرد؟ من به یه استاد ایمیل زدم تمپلیت فرستاد
در ایمیل بعد من گفتم نظرتو بگو گفت رزومت خوبه شانست خوبه اپلای کن
دوباره من میل زدم پذیرش دانشگاه مهم نیست کار زیر نظرتومهمه اگر پذیرفته بشم چقدر شانس دارم بیا تویه لب تو
اینو زده
Sure! if you are interested in working in my lab and willing to work hard, I would be glad to take you.

من نمیدونم کی باید مطمین شم ؟
البته ایشون یه خانم هندی هستن

مرسی

اولاً همینکه باهات مکاتبه رو ادامه داده خودش خوبه. جوابش هم بد نیست ولی باز هم متأسفانه تا زمانی که برات فرم I-20 صادر نشه، نمیشه به حرفشون اعتماد کرد (شایدم بیشتر تجربه های من منفیه!)

بزار یه مثال برات بزنم. من با یه استادی در تماس بودم که بعد از همون ایمیل اول گفت رزومه ات خیلی خوبه (اشاره کرد به نمره تافل و جی آر ای و مقاله) و گفت اینجوری شانست زیاده که اسکالرشیب دانشکده رو برنده بشی و گفت که خودشم کمکم میکنه. بعدشم گفت که اگه باز هم مقاله چاپ شده داشتم بهش خبر بدم چون شانسم بالاتر میره. بعد از چند تا ایمیل و اینکه قرار شد اسمش رو هم تو SOP بیارم دیگه صحبتی نداشتیم تا 1 هفته قبل ددلاین دانشگاه فکر کنم. خودش بهم میل زد که ببینه باز هم مقاله چاپ کردم یا نه (یعنی خودش پیگیر کارم بود). که اتفاقاً داشتم و بهشم خبر دادم. بعد که ادمیشن دانشگاه اومد، بهش میل زدم ولی گفت دانشگاه اسکالرشیب نداره (برعکس چیزی که اول گفته بود) و اینکه الان نمیخواد دانشجوی جدید بگیره. با اون جوابی که اول بهم داده بود و با اون میلی که بهم زد ببینه خبری از مقاله شد یا نه، من فکر میکردم الان حتماً این منو میگیره ولی بعد زد زیرش. حتماً تا اون موقع یه دانشجوی بهتر از من به تورش خورده بود.

ضمن اینکه طرف هندیه و ممکنه اپلیکنت های هندی رو به شما ترجیح بده. (چینی ها که خیلیاشون اینجورین)
نهایتاً با اینکه جواب بدی نیست ولی بیش از حد بهش امید نداشته باش. فقط یه نکته! سعی کن ارتباطت رو باهاش حفظ کنی. مثلاً چند وقت دیگه به یه بهانه بهش میل بزن که تو چشم باشی. بعد هم ببین شرایط چجوریه و اگه مثلاً وقت داشت بگو خوشحال میشی باهاش مثلاً اسکایپ کنی.

RE: نظرخواهی در مورد ایمیل دريافتی از استادان - fatima204 - 05-09-2017

,Thanks for the e-mail. Your scores look great and your background is very good. I think it would be great to have you here as a graduate student.
I'll make sure that the admissions committee takes a look at your application.  

The committee usually meets some time in December, so please send another e-mail later this fall (let's say late November) to remind me about your application.

دوستان این ایمیل یکی از اساتید هست من نمیدونم برای این دانشگاه اپلای کنم یا نه فی خیلی بالایی داره وکلا چون دانشگاهش تویه واشنگتن من فک کنم اپلیکنت زیادی داره ددلاینش هم خیلی زوده و منم زیاد نمیدونم به این جوابش اعتماد کنم یا نه چون رزومم به اندازه اینجا نیست فک کنم

RE: نظرخواهی در مورد ایمیل دريافتی از استادان - automotive - 07-09-2017

@fatima204
آمریکا به طور کل ریسک است، 410 دلار برای ویزایی پرداخت میکنید که حتی 1% هم احتمال Approve شدن وجود ندارد.
اما این پاسخ استاد امیدوار کننده است، حتما قبل از ددلاین به ایشان یادآور شوید.

متاسفانه هیچ راهی برای اطمینان بخشیدن وجود ندارد، فقط یک موضوع را تکرار می‌کنم، اپلای همانند کنکور است، شاید شما تراز بالایی نداشته باشید اما ممکن است دانشگاه بسیار خوبی قبول شوید، به این دلیل که افرادی که تراز خوبی دارند آن دانشگاه و رشته را انتخاب نکرده‌اند.

به نظر من اگر واقعا قصد ادامه تحصیل در آمریکا را دارید، تا آخرین میزان ثروت خود را برای اپلای هزینه کنید، شما تافل دارید، GRE و زمان مناسب برای اپلای، الآن زمان هزینه کردن برای اپلای است، با هزینه تافل دوباره می‌توان حدقل برای 4 دانشگاه معمولی و یا 2 دانشگاه عالی اپلای کرد. قطعا زمانی که برای 10 دانشگاه اپلای می‌کنید احتمال دریافت پذیرش بیشتر از زمانی است که برای 2 دانشگاه اپلای می‌کنید، هرچند اپلای‌ها باید حساب شده باشد و نه صرفا به صورت تصادفی.

RE: نظرخواهی در مورد ایمیل دريافتی از استادان - Moji67 - 08-09-2017

@fatima204

من خودم الان دقیقاً وسط همین مسیر هستم. با دوستان زیادی هم صحبت کردم و بیشتر از تجربه اونها به این نتیجه رسیدم:
در اکثر موارد فقط روی استادی میشه حساب باز کرد که با شما مصاحبه کرده باشه و بعد مصاحبه صراحتاً نظر مثبتش رو گفته باشه. البته مواردی هم هست که استاد بعد مصاحبه هم زده زیرش و یا موردی هم بوده که با همین ایمیل ها تونستند پذیرش بگیرن.

تجربه یکی از دوستان که چند ماه پیش از penn state فراغ التحصیل شده این بود که فقط تو آمریکا خوندن مهم نیست. شاید رنک دانشگاه، مقدار فاند و از همه مهم تر اعتبار استاد و گروه تو دنیا چیزهایی باشه که در درجه اول باید بهش توجه کرد. نکته اصلی ورود به آمریکا نیست. بهترین ها همیشه میتونن واردش بشن. پس سعی کنید برید به جایی بهتون کمک کنه بهترین بشین.

RE: نظرخواهی در مورد ایمیل دريافتی از استادان - nanock - 21-09-2017

سلام،

دوستان عزیز استادی در پاسخ به درخواست من برای پذیرش نوشته:
Your background seems to be a good fit to one of our projects. Please consider applying to York for the next September. If you have a particular interest in my research, please mention my name in your application and I will make sure to give your file a thorough review.
نظرتون چیه؟
ممنون

RE: نظرخواهی در مورد ایمیل دريافتی از استادان - pegyyy - 21-09-2017

(21-09-2017, 02:57 PM)nanock نوشته: سلام،

دوستان عزیز استادی در پاسخ به درخواست من برای پذیرش نوشته:
Your background seems to be a good fit to one of our projects. Please consider applying to York for the next September. If you have a particular interest in my research, please mention my name in your application and I will make sure to give your file a thorough review.
نظرتون چیه؟
ممنون
به نظر من این جواب خیلی کلی هست و نمیشه با استناد به اون گفت استاد به طور خاص گفته شمارو میگیره. در کل اساتید در اکثریت مواقع تشویق به اپلای میکنن.