آکادمیا کافه
اپلای به MIT - نسخه قابل چاپ

+- آکادمیا کافه (https://www.academiacafe.com/pf)
+-- انجمن: کشورها (https://www.academiacafe.com/pf/Forum-%DA%A9%D8%B4%D9%88%D8%B1%D9%87%D8%A7)
+--- انجمن: ایالات متحده آمریکا (https://www.academiacafe.com/pf/Forum-%D8%A7%DB%8C%D8%A7%D9%84%D8%A7%D8%AA-%D9%85%D8%AA%D8%AD%D8%AF%D9%87-%D8%A2%D9%85%D8%B1%DB%8C%DA%A9%D8%A7)
+--- موضوع: اپلای به MIT (/Thread-%D8%A7%D9%BE%D9%84%D8%A7%DB%8C-%D8%A8%D9%87-MIT)

اپلای به MIT - سروش شاوردی - 20-07-2024

سلام وقتتون بخیر, من امسال کنکور ریاضی دادم و فکر میکنم یا شریف یا تهران علوم کامپیوتر قبول میشم یا خواجه نصیر علوم کامپیوتر, من حقیقتا هدفم MIT هستش و تا الان هم زبانم رو خیلی خوب کردم و سطح C1 هستم, ولی آنچنان رزومه ی خوبی ندارم, میخواستم بدونم چه کارهایی توی این ۴ سال میتونم انجام بدم که رزومه ی قوی ای برای فوق لیسانس یا همون مستر برای دانشگاه MIT داشته باشم ؟
ممنون میشم راهنماییم کنید.

RE: اپلای به MIT - M1KE - 29-07-2024

نیازمندی های عمومی و اولیه شامل معدل خوب و زبان خوب هست که در تافل/آیتلس و جی آر ای هم خودش را نشون میده. اینها که خوب باشه از فیلتر اول که مال خود دانشگاه هست راحت تر رد میشین و بهد نیازمندی های خاص و تخصصی هستند که شامل کارهای تحقیقاتی در زمینه هایی هست که استاد موردنظر شما درشون فعال هست. رزومه و مقالات اخیر اساتید دانشگاه هدف را بررسی کنید ببینید در یکی دو سال اخیر در چه حوزه هایی کار می کنند شما هم بیشتر در همون حوزه ها کار کنید از موضوع پروژه پایان نامه گرفته تا مقالات کنفرانسی و مجلات. در این مورد از دانشجوی لیسانس انتظارات کمتری هست ولی در هر حال هر چه بیشتر باشه بهتره. یکی دو تا مقاله کنفرانسی به زبان انگلیسی که قوی و خوب باشه و در زمینه کاری استاد موردنظر باشه ممکنه توجه اش را جلب کنه. حالا فقط هم روی MIT زوم نکنید. دانشگاه های زیر 100 همشون خوب هستند. بر فرض در کانادا دانشگاه های مک گیل، تورنتو، UBC و در آمریکا UCLA و غیره اینها همه دانشگاه های خوبی هستند. تا رتبه 300 هم بتونید فوق بگیرید خوبه و بعد دوباره در صورتی که در فوق قوی ظاهر بشین می تونید روی زیر 100 ها دکترا بگیرید.

RE: اپلای به MIT - سروش شاوردی - 30-07-2024

(29-07-2024, 04:58 AM)M1KE نوشته: نیازمندی های عمومی و اولیه شامل معدل خوب و زبان خوب هست که در تافل/آیتلس و جی آر ای هم خودش را نشون میده. اینها که خوب باشه از فیلتر اول که مال خود دانشگاه هست راحت تر رد میشین و بهد نیازمندی های خاص و تخصصی هستند که شامل کارهای تحقیقاتی در زمینه هایی هست که استاد موردنظر شما درشون فعال هست. رزومه و مقالات اخیر اساتید دانشگاه هدف را بررسی کنید ببینید در یکی دو سال اخیر در چه حوزه هایی کار می کنند شما هم بیشتر در همون حوزه ها کار کنید از موضوع پروژه پایان نامه گرفته تا مقالات کنفرانسی و مجلات. در این مورد از دانشجوی لیسانس انتظارات کمتری هست ولی در هر حال هر چه بیشتر باشه بهتره. یکی دو تا مقاله کنفرانسی به زبان انگلیسی که قوی و خوب باشه و در زمینه کاری استاد موردنظر باشه ممکنه توجه اش را جلب کنه. حالا فقط هم روی MIT زوم نکنید. دانشگاه های زیر 100 همشون خوب هستند. بر فرض در کانادا دانشگاه های مک گیل، تورنتو، UBC و در آمریکا UCLA و غیره اینها همه دانشگاه های خوبی هستند. تا رتبه 300 هم بتونید فوق بگیرید خوبه و بعد دوباره در صورتی که در فوق قوی ظاهر بشین می تونید روی زیر 100 ها دکترا بگیرید.

خیلی ممنون ازتون Smile

RE: اپلای به MIT - ali923 - 05-08-2024

یک سری نکات رو هم میگم. رزومه رو با این اولویت تقویت کنید:
۱. دانشگاه (گرچه بعضی دوستان ممکنه مخالف این مورد باشند ولی تاریخچه پذیرش میگه که بیشتر از دانشگاه های تاپ اپلای کردند و پذیرش گرفتند در همچین دانشگاه هایی)
۲. معدل ترجیحا بالای ۱۸.۵ - ۱۹
۳. مقاله
۴. برنامه نویسی و کورس ها (در کل اسکیل های مختلف)
۵. المپیاد های دانشجویی
۶. تجربه دستیار آموزشی / پژوهشی بودن (این توی دانشگاه های تاپ ایران خیلی متداول هست که بچه ها دستیار میشن در کنار درسشون)

RE: اپلای به MIT - سروش شاوردی - 15-08-2024

(05-08-2024, 09:07 PM)ali923 نوشته: یک سری نکات رو هم میگم. رزومه رو با این اولویت تقویت کنید:
۱. دانشگاه (گرچه بعضی دوستان ممکنه مخالف این مورد باشند ولی تاریخچه پذیرش میگه که بیشتر از دانشگاه های تاپ اپلای کردند و پذیرش گرفتند در همچین دانشگاه هایی)
۲. معدل ترجیحا بالای ۱۸.۵ - ۱۹
۳. مقاله
۴. برنامه نویسی و کورس ها (در کل اسکیل های مختلف)
۵. المپیاد های دانشجویی
۶. تجربه دستیار آموزشی / پژوهشی بودن (این توی دانشگاه های تاپ ایران خیلی متداول هست که بچه ها دستیار میشن در کنار درسشون)

سلام ممنون ازتون
دانشگاه که والا با این وضعیتی که این ها برای تراز کنکور و... درست کردن حقیقتا دیگه نمیدونم چی میشه
ولی از لحاظ معدل و مقاله و نمره زبان خیلی روش فکر میکنم و تمام تلاشم رو انجام میدم و حتی سعی میکنم دستیار آموزشی باشم
تنها ترس من المپیاده که شما گفتین Confused
میتونین راهنماییم کنین ؟ اگر المپیاد نرم شانسی ندارم ؟